OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 IX 2021 R

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

26. 09. 2021

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

Na mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy młodzież klas pierwszych i drugich szkół ponadpodstawowych. Po mszy św. spotkanie, przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zostanie on udzielony 18. 10.b.r. w parafii w Głosce.

2. 28 września we wtorek o godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy wszystkich,  by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę. W naszej parafii gromadzimy się przy krzyżu u zbiegu ulic Lipowej i Wrocławskiej.

3. W środę 29 X przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 8.00 odmówieniem części różańca św. O godz. 12.00 Anioł Pański i kolejna część różańca św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz msza św.

4 W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.30. Po południu od godz. 17.00 sakrament pokuty dla dzieci rocznicowych, rodziców oraz dla wszystkich chętnych.

5. W piątek 1 X rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Odkrywajmy moc tej modlitwy, o którą prosi Matka Boża. W tym tygodniu różaniec w piątek o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 a w niedzielę o godz. 17.00.

6. W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00. O godz. 12. 30 dodatkowa msza św. dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.

7. 30 września 2021r. kończy się czas aby spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Udział w badaniu jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia w nim udziału wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł. Spisać można się przez internet, u rachmistrza bądź w Urzędzie Gminy Miękinia. 

8. 5 X w kinie „Kadr” w Środzie Śl. projekcja filmu „Fatima”. Chętni mogą się zapisywać (cena biletu z dojazdem 25 zł).

9. W naszej parafii praktykę duszpasterską zakończył alumn MWSD we Wrocławiu Paweł Potomski. Dziękujemy za jego posługę i życzymy, aby z pomocą łaski Bożej realizował swoje powołanie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

INTENCJE MSZALNE

Niedziela 26 IX 2021

godz.8.00w int. Mamy Kazimiery o zdrowie i Boże błog.

godz.11.00 – + Halina (9.r. śm.)

godz.19.00 – + Maciej Konopka

Poniedziałek godz. 18.00 – ++ Józef Blicharski, Józefa i Piotr Fedorowicz

Wtorek godz. 18.00 – + Maciej Konopka

Środa godz. 18.00 – + Edward Krzyś

Czwartek godz. 18.00 – + Maciej Szaniawski, za zmarłych z rodziny

Piątek godz. 18.00 – w pewnej intencji

Sobota godz. 8.00 – intencja wynagradzająca

Niedziela 3 X 2021

godz.8.00int. Żywego Różańca

godz.11.00 – ++ Wacława Bedlińska ( 10.rr. śm.), Tadeusz Bedliński, za

zmarłych rodziców z obu stron

godz. 12.30 – rocznica pierwszej Komunii św.

godz.19.00 – za zmarłych rodziców: Maria, Lubomir Żołnierczyk

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła: Danuta Tarnowicz, Agnieszka Szczepaniak, Ewa i Zuzia Korzeniowskie, Irena Bilska, Maria Tlałka oraz osoby, które złożyły ofiarę na kwiaty.

W tym tygodniu prosimy rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.