OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 IV 2014 R.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY –

 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 27 IV 2014 r.

     W tym roku – 2014 – Druga Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego, przejdzie do historii  Kościoła powszechnego jako wielki dzień kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Dla Polski jest to dzień szczególnie wielki ze względu na kanonizację bł. Jana Pawła II – naszego wielkiego  rodaka.

Ze względu na tę wyjątkową okoliczność, Msza Święta odprawiana w niedziele o 11-tej, zostaje dzisiaj przeniesiona na godzinę 17-tą, byśmy mogli bez przeszkód w tym wielkim wydarzeniu uczestniczyć odbierając transmisję telewizyjną bezpośrednio z  Rzymu.

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy dziś i przez cały ten Tydzień na ołtarzu Bożego Grobu. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

Na zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, odmówmy dziś koronkę do Miłosierdzia Bożego, bowiem za odmówienie możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc – maj. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej a w niedziele i święta o 17-tej.

2 maja – z racji Pierwszego Piątku, odwiedzę chorych z posługą sakramentalną według ustalonego porządku.

W sobotę – 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja – Msze Święte i nabożeństwo majowe według porządku świątecznego. W Białkowie i Brzezince Średzkiej odpusty o godzinie 13-tej, na które Księża Proboszczowie nas zapraszają.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych

Składamy serdeczne podziękowania rodzinom z ulicy Sportowej 6 i 8 za przygotowanie  kościoła na dzisiejszą niedzielę, a przygotowanie kościoła na następną niedzielę powierzamy rodzinom z ul. Osiedlowej 1, 3 i 5.

Ze względu na Uroczystość NMP Królowej Polski w sobotę 3 maja, odwołuje się Mszę Świętą w Lubiatowie. Najbliższy termin odprawienia tam Mszy Świętej to

17 maja o godzinie 17-tej.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 28/IV – za +Andrzeja Wojciechowskiego – z pogrzebu od Kolegów

                                      i Koleżanek z WROPOL-u;

Wtorek , 29/IV – za +Andrzeja Wojciechowskiego – z pogrzebu od rodziny

                              Kretów z Zagrodna;

Środa, 30/IV – za +Zdzisława Suszyckiego i za ++rodziców z obojga stron;

                          przed: – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy;

Czwartek, 1/V – I CZWARTEK MIESIĄCA – msza za +Wiesława Puzia;

Piątek, 2/V – I PIĄTEK MIESIĄCA – msza za +Andrzeja Wojciechowskiego

                       – z pogrzebu od rodziny Herbutów z Jeleniej Góry;

Sobota, 3/V – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

                         I ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA:

     9.oo – za +Jana Lalewicza (X r.) o miłosierdzie Boże dla niego

                 oraz za zmarłych rodziców krewnych;

    11.oo – W intencji Emilii Marii Bartoń z okazji jej chrztu;

    19.oo – za +Mariannę Kochańską – intencja od Koleżanek;

NIEDZIELA, 4/V

     9.oo – za +Marię, +Józefa i +Antoniego;

    11.oo – intencja Żywego Różańca – zmiana tajemnic różańcowych;

    19.oo – Dziękczynna za pracę: („pierwociny pracy” z prośbą o przyjęcie

                 i  błogosławieństwo dla Paulinki).