OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 IV 2014 R.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –  6 KWIETNIA 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Za tydzień Niedziela Palmowa z poświęceniem palm podczas każdej Mszy Świętej. Będzie też nam przekazana „Iskra Miłosierdzia” z Łagiewnik Krakowskich – światło w lampionie, które zostanie poświęcone przez Biskupów w sobotę tego tygodnia podczas uroczystości związanej z oczekiwaniem na kanonizację bł. Jana Pawła II. Oczekiwać będziemy na to światło – „Iskrę Miłosierdzia” – w Niedzielę Palmową od godziny 16.3o. Światło to będzie nam przywiezione przez delegację parafialną od Księdza Dziekana, który z kolei przywiezie z Katedry Wrocławskiej, a tam będzie przywiezione z Łagiewnik Krakowskich.  W czasie oczekiwania na „Iskrę Miłosierdzia” będzie u nas przedstawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu  Studentów III Wieku o godzinie 16.3o, a po nim Gorzkie Żale. Dziś Gorzkie Żale jak zwykle o 17-tej.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik Krakowskich na uroczystości związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II.

Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w sąsiednich parafiach, u nas Msze Święte w poniedziałek, wtorek i środę z konieczności muszą być odprawione później – o 18.45. W następnych dniach bez zmian.

W dalszy ciągu trwa jeszcze akcja zbierania podpisów w obronie polskich lasów przed ich prywatyzacją. Niebawem będzie wysłana druga lista podpisów z naszego rejonu.

Składam serdeczne podziękowanie ekipie rodzin z ulicy Mrozowskiej za przygotowanie kościoła na świętowanie  niedzielne i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: Suszyckim, Szymoniakom, Jagodzińskim, Ochejom, Miesiącom i Dzieżom. Przygotowanie kościoła na następną niedzielę powierza się rodzinom z ulicy Mrozowskiej c.d. od nr 4 do 11.

Od dziś można nabywać świece w akcji CARITAS na stół wielkanocny; umieszczone są na przedzie na ławce obok zakrystii.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 7/IV – 18.45 – za +Katarzynę i +Mariana Mach;

Wtorek, 8/IV – 18.45 – za Parafian;

Środa, 9/IV – 18.45 – w intencjach Biskupa;

Czwartek, 10/IV – za +Celinę, +Tadeusza Pryszcz i ++rodziców z obojga stron;

Piątek, 11/IV – w intencjach Biskupa;

Sobota, 12/IV – 8.oo – za ++rodziców, +męża i ++braci;                         

NIEDZIELA, 13/IV:

     9.oo –  o miłosierdzie Boże dla +Katarzyny Baran i ++krewnych;

    11.oo – w intencji Bernadety i Józefa Ziemiańskich w XXV rocznicę ślubu;

    19.oo – za Parafia