OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 III 2014 R.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9 MARCA 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas przygotowania do przeżywania Paschy – Świąt Wielkanocnych. W piątki Droga Krzyżowa o 17-tej, w niedziele Gorzkie Żale – również o 17-tej. Za trzy tygodnie, czyli od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu do środy tego tygodnia – (30 III – 2 IV) – rekolekcje parafialne. Spowiedź w poniedziałek 31 marca do południa i po południu. Przyjedzie więcej kapłanów, więc spowiedź będzie trwała krótko: rano od 8.3o do 9-tej, po południu od 16-tej do 17-tej i od 18-tej do 18.3o .

Na ławkach zostały rozłożone skarbonki w ramach akcji CARITAS. W okresie Wielkiego Postu we wszystkich polskich diecezjach Caritas prowadzi akcję charytatywną  pod nazwą JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Dzieci i dorośli zabierają ze sobą skarbonki, do których składają dobrowolne ofiary. Po zakończeniu Wielkiego Postu jałmużnę przynoszą  do kościoła. Ofiary złożone do skarbonki są przeznaczone na działalność charytatywną CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej. Wewnątrz skarbonki umieszczona jest niespodzianka. Po zakończeniu Wielkiego Postu przynosimy skarbonki do kościoła. Może to być Niedziela Bożego Miłosierdzia, czyli druga wielkanocna, zwłaszcza że rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia albo inny dogodny dzień. Osoby odpowiedzialne za realizację akcji otwierają skarbonki, przeliczają pieniądze i sporządzają protokół z podsumowania akcji. Uzyskane środki finansowe wraz z protokołem przekazują przez Proboszcza do dnia 9 maja 2014 roku do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Jutro – 10 marca – o 18.3o w Szkole Podstawowej w Sali nr 2 (świetlica szkolna) odbiór strojów liturgicznych pierwszokomunijnych . Firma przywiezie także dodatki komunijne. Jeżeli ktoś już ma strój,  to może przyjść zakupić same dodatki. Pani katechetka – Marzena Śnieżek – zainteresowanych rodziców  zaprasza.

W przyszłą niedziele – drugą Wielkiego Postu – zbiórka do puszek na misje Ad Gentes;  jest to pomoc dla polskich misjonarzy, którzy na całym świecie głoszą Ewangelię, często w bardzo trudny warunkach.

Prywatne Gimnazjum Salezjańskie im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu przy ul. B. Prusa 78 rozpoczęło rekrutację uczniów do klas I na rok szkolny 2014/2015 codziennie od godz. 8-ej do 16-tej . Dzień otwartych drzwi  15 marca od godz. 10-tej. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń.

22 marca (sobota) w Klasztorze Księży Salezjanów przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa , Plac Grunwaldzki 3 (przy Moście Grunwaldzkim) odbędzie się skupienie dla Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów). Szczegółowy program na tablicach ogłoszeń.

Przygotowujemy się do kanonizacji dwóch wielki papieży: błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II. Ks. Tomasz Gospodaryk powiadamia, że jeszcze ma miejsca na tygodniową pielgrzymkę do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne a przy okazji nawiedzenie innych sanktuariów i atrakcyjnych miejsc. Chętni niech zgłaszają się bezpośrednio u ks.Tomasza. Natomiast nasza Parafia, w porozumieniu z Mrozowem i Głoską, organizuje jednodniową pielgrzymkę do Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, również  na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II. Chętni na tę pielgrzymkę mogą się zgłaszać już od dziś u swoich Księży  Proboszczów.

Składamy serdeczne podziękowania parafianom z Zaboru Wielkiego: Krzysiom, Mitrom, Pokrakom, Unoldom, Czajkowskim, Pęcherkom i Podburaczyńskim  za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę zamiast kwiatów. Trzeba dodać, że spełnili swoją powinność z wielką radością, dlatego na przyszłą niedzielę prosimy następną grupę Parafian z Zaboru Wielkiego o podobne przygotowanie kościoła na niedzielne świętowanie.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 10/III – za Parafian;

Wtorek, 11/III – w intencjach Misji;

Środa, 12/III – za +Gertrudę i + Jana Pelów;

Czwartek, 13/III –  za +Michała Grudzińskiego;

Piątek, 14/III – za +Katarzynę, +Jana Uryć i+Józefę, +Mikołaja Jaworskich;

Sobota, 15/III – 8.oo – za +Jana, +Antoninę i +Ryszarda Biszczaków oraz za

                            Janinę Tasarz;

NIEDZIELA, 16/III

     9.oo –  za +Ryszarda, +Józefa Mazurków i +Annę Feliksa Niżyńskich;

    11.oo – o miłosierdzie Boże dla +Zenobiusza Gospodaryk’a i ++rodziców;

    19.oo – za +Józefę Makowską – od córki Zosi z Kanady;