OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 III 2014 R.

ÓSMA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  – 2 III 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom i Gościom za modlitwy, życzenia i złożone dary z okazji 75-tych urodzin. W dowód wdzięczności  odprawi w Ich intencji pierwszą Mszę Świętą Wielkanocną –Rezurekcyjną.     Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu zwykłego, który stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, czyli czas Przygotowania do Paschy – Świąt Wielkanocnych.

Msze Święte  w Środę Popielcową o 9.oo, 17.oo i 19.oo. Wszystkie z posypaniem głów popiołem na znak znikomości naszego życia – „pamiętaj człowiecze, że prochem jesteś i w proch się obrócisz, ale Pan cię wskrzesi w dniu ostatecznym”.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to jest wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i od ilości pokarmu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia – to znaczy, że w ciągu dnia możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta, a dwa pozostałe  niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

W piątek pierwsza Droga Krzyżowa o godzinie 17-tej, a w niedzielę za tydzień – pierwsze Gorzkie Żale – również o 17-tej. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Po Mszy Świętej adoracja w tej intencji zwana „Godziną Świętą”.

Także w tym tygodniu przypada  pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na Drogę Krzyżową, Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym będzie odprawiona rano o godzinie 8-ej. W te dni – czwartek i piątek będzie także okazja do miesięcznej spowiedzi szczególnie dla tych, którzy odprawiają Pierwsze Piątki lub miesięczną spowiedź.

W piątek odwiedziny chorych z sakramentalną posługą kapłańską od godziny 9.3o według ustalonego porządku. Proszę zachęcić pozostałych chorych, by się nie bali kapłana odwiedzającego ich z Najświętszym Sakramentem, bo przez spowiedź i komunię Pan Jezus chce ich umocnić w znoszeniu cierpień choroby.

Rodzinom z Klęki: Grudzińskim, Dziwerom, Grzybowskim, Małachowskim, Konarskim i Dziadoszom spod nr 5 dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejsze świętowanie i złożoną hojną ofiarę, a na następną niedzielę bardzo prosimy rodziny z Zaboru Wielkiego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini zwraca się z gorącą prośbą o pomoc w realizacji Kampanii p/n „PUDEŁKO ŻYCIA”. Głównym celem kampanii jest pomoc osobom potrzebującym na terenie Gminy Miękinia. Na czym polega <<Kampania „PUDEŁKO ŻYCIA”>>  na tablicach ogłoszeń lub zasięgnąć informacji bezpośrednio w GOPS telefonicznie pod nr 71/3 1 78 556.

W przyszłą niedzielę we Wrocławiu będą przeprowadzone bezpłatnie testy wykrywające wczesne stadia chorób nerek w trzech ośrodkach dializ od godz. 9-tej  do 17-ej u osób powyżej 60-go roku życia.  Rejestracja 4 i 5 marca pod numerem telefonu: 61 666 39 09.  U Proboszcza są do nabycia oddzielne skierowania na w/w badania. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek,3/III – za +Zdzisława Suszyckiego w 30 dzień od śmierci ;

Wtorek, 4/III – za +Kazimierza Mertę /I R./ , +Mieczysławę, +Ryszarda oraz za

                           wszystkich zmarłych z obu stron rodzin;

Środa, 5/III –  ŚRODA POPIELCOWA

                         9.oo – za +ks. kan. Michała Kawulkę – intencja Żywego Różańca;

                       17.oo – w intencji Heleny Ochej z okazji imienin;

                       19.oo – za +Celinę Pryszcz w 30 dzień od pogrzebu;

Czwartek, 6/III –  PIERWSZY CZWARTEK –  w intencji kapłanów

                               i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

Piątek, 7/III – PIERWSZY PIĄTEK – 8.oo – za +ks. Edwarda Dudę;

                         17.oo – DROGA KRZYŻOWA

                                      MSZA: za +Tomasza Ptaka /30 dzień/;

Sobota, 8/III – 8.oo – w intencji Urszuli, Marcina i Mateusza Grudzińskich

                          z okazji przypadających dni urodzin;

                          LUBIATÓW – 16.oo – w intencji Władysławy Kiejny o zdrowie

                          i błogosławieństwo Boże w 70-lecie jej urodzin – intencja od

                          dzieci i wnuków.

NIEDZIELA, 9/III:

     9.oo –  w intencji Huberta Wolańskiego w I rocznicę urodzin (z błogosławieństwem);

    11.oo – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Kazimiery;

    19.oo – za +Stanisława Gnypa – od siostry Zosi z Kanady;