OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 X 2013 R.

30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 X 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Pięknie, wprost wzruszająco, przeżyliśmy Uroczystość Nawiedzenia Krzyża Papieskiego Błogosławionego Jana Pawła II. Niech te przeżycia zapadną głęboko w sercach naszych. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej Uroczystości.

W nadchodzący piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym roku dni te będziemy przeżywali w następującym porządku. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte jak w niedziele – o 9-tej, 11-tej i 19-tej. Bezpośrednio po Mszy Świętej o 11-tej procesja z kościoła na cmentarz – wg dawnej tradycji. Na cmentarzu modlitwy za wszystkich naszych drogich zmarłych, nawiedzenie ich grobów, a na koniec poświęcenie nowych – w tym roku postawionych pomników. Bardzo proszę połączyć uczestniczenie we Mszy Świętej o 11-tej z procesją na cmentarz, bo Msza Święta o 11-tej będzie za wszystkich naszych zmarłych, których polecamy modlitwom Kościoła w tego rocznych wypominkach.

W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte o godzinie 9-tej i 11-tej. Po południu, o 15-tej, procesja z modlitwami za zmarłych na starym cmentarzu w Zaborze Wielkim, a po niej Msza Święta w Lubiatowie. Nie zapominajmy też o tym, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godziny 16-tej.

Z tej racji, że w tym roku Pierwszy Piątek miesiąca wypada w samą Uroczystość Wszystkich Świętych, do chorych udam się już w czwartek do południa począwszy od godziny 9.3o i od nr 2 na Lipowej.

W niedzielę, za tydzień – 3 listopada, przypada Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o 11-tej.

Dziękujemy rodzinom z Kościuszki za przygotowanie kościoła na niedzielne świętowanie, a o taką samą przysługę na następną niedzielę prosimy rodziny ciąg dalszy z Kościuszki z numerów 13, 15 i 17.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, 28/X – w intencji Pauliny w osiemnaste urodziny;

Wtorek, 29/X – za+Józefę i +Stefana Zagalak, +Helenę i +Czesława

Rybotyckich oraz za ++rodziców i rodzeństwo;

Środa, 30/X – za +Anielę i +Władysława Lazowskich oraz za +Annę

i +Władysława Szczyptę;

Czwartek, 31/X –  (rez.)

Piątek, 1/XI – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      9.oo – za +Bronisława, +Kazimierza, +Jana Grudzińskich

                 i za ++rodziców z ob. str. oraz za wszystkich zmarłych z tych rodzin;

11.oo – za wszystkich naszych zmarłych polecanych modlitwom Kościoła w

                  tegorocznych wypominkach;

                  po Mszy Świętej procesja na Cmentarz Parafialny;

     19.oo – za wszystkich zmarłych.

Sobota, 2/XI – DZIEŃ ZADUSZNY – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH

                          WIERNYCH ZMARŁYCH

     9.oo – za +Tadeusza Teodora Matudę;

    11.oo – w intencjach Ojca Świętego Papieża Franciszka;

    15.oo – Modlitwa za zmarłych na cmentarzu w Zaborze Wielkim;

    16.oo – LUBIATÓW – Za wszystkich wiernych zmarłych;

NIEDZIELA, 3/XI – PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA

      9.oo – za +Marię i +Wojciecha oraz za ++rodziców z obojga stron;

     11.oo – (intencja Żywego Różańca ze zmianą tajemnic);

     19.oo – za wszystkich zmarłych polecanych w tego rocznych wypominkach.