OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 IV 2013 R.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 KWIETNIA 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Tydzień temu, w IV Niedzielę Wielkanocną, przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną naszej Parafii łącznie z udzieleniem sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski! Składam też serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu tej uroczystości, a także wszystkim, którzy w tej uroczystości brali udział.

W tym tygodniu, w środę, rozpoczynamy nowy miesiąc – maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18-tej, w soboty – po rannej mszy – o godzinie 8-ej, a w niedziele o 18.3o – na pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do uczestniczenia w tradycyjnych nabożeństwach majowych, niekiedy zwanych majówkami.

W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa w tych dniach, jak Godzina Święta, do Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi będą włączone do majówek.

W piątek – 3 maja – Święto, i państwowe – Konstytucji 3 Maja, i kościelne – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Odpust w Białkowie i Brzezince Średzkiej. U nas porządek niedzielno-świąteczny. Msze o 9.oo, 11.oo i 19.oo, majówka o 18-tej.

Odwiedziny chorych w tym miesiącu nie w pierwszy piątek – bo święto, a w czwartek – 2 maja, według ustalonego porządku począwszy od Lipowej 2.

W sobotę, 4 maja, św. Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo  polecajmy Bożej Opatrzności naszych strażaków.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca; po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Zebranie nowej Rady Parafialnej przewidziane jest na następny tydzień.

Dziękujemy rodzinom z Lipowej 2 za przygotowanie kościoła na świętowanie niedzielne, a na następną niedzielę prosimy rodziny z Lipowej  1 i 1a – Kropiwnickich, 2a – Długoszów,  3 – Kowalskich.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

11.oo – za ks.+Michała Kawulkę  – zmiana tajemnic różańcowych;

19.oo – za Parafian

SŁOWO NA ROZESŁANIE

Po tym poznają, że jesteśmy uczniami Jezusa, jeśli będziemy okazywać sobie miłość. Miejmy świadomość, że ludzie, których spotkamy oczekują gestów miłości, życzliwości, dobroci. Tego można przecież oczekiwać od każdego chrześcijanina. Niech Boże błogosławieństwo w tym świadectwie umocni nas.