OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 I 2021 R

3. NIEDZIELA ZWYKŁA

24. 01. 2021

1. Dzisiaj 24 stycznia  przypada Niedziela Biblijna. Przypomina ona wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia Dniem solidarności z Chorwacją. W dniu dzisiejszym podczas każdej mszy św. modlimy się za poszkodowanych oraz zbieramy datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

3. 8 grudnia 2020 roku papież Franciszek ogłosił Rok świętego Józefa. Z tego względu w każdy 19. dzień miesiąca, począwszy od lutego, będziemy sprawowali mszę św. wotywną o św. Józefie.

4. Propozycja wizyty duszpasterskiej w okresie wielkanocnym „na zaproszenie”.

5. W najbliższy piątek montaż brakujących, odnowionych elementów ołtarza.

Niedziela 24 I 2021

godz. 8.00 – ++ Genowefa, Władysław, Mieczysław Szachnowscy, Józef

Radomski

godz. 11.00 – w int. Franciszka z okazji 16.r. urodzin oraz taty Artura

godz. 19.00 – + Leokadia Osiecka (2.r. śm.)

Poniedziałek godz. 18.00 – w int. parafian

Wtorek godz. 18.00 –

Środa godz. 18.00 –

Czwartek godz. 18.00 – dziękczynna z okazji urodzin i imienin ks. Tomasza

Gospodaryka

Piątek godz. 18.00 – + Janina Partyka (4.r. śmierci), za zmarłych z rodz. Partyka

i Pawka

Sobota godz. 8.00 – w pewnej intencji

Niedziela 31 I 2021

godz. 8.00 – + Andrzej Wojciechowski

godz. 11.00 – ++ Janina, Andrzej Sierota, za zmarłych rodziców

godz. 19.00 – + Stanisław Gnyp

6. Dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła i złożoną ofiarę: Marta Sikorska, Anna Delinger, Bożena i Jan, Władysława, Grażyna i Bogdan z rodz. Dudycz, Ksawier i Marta Suliga, Helena Podwin, Tadeusz Strzelczak, Janina Kocur.

O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Lipowej nr 11,12,13,14.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Bolesława Topolę. Wieczny odpoczynek…

Niech nas Bóg błogosławi i strzeże…”