OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 I 2021 R

2. NIEDZIELA ZWYKŁA

17. 01. 2021

1. Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9).

2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia Dniem solidarności z Chorwacją. Tego dnia w polskich kościołach podczas każdej mszy św. będziemy się modlić za poszkodowanych oraz będziemy zbierać datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

3. 8 grudnia ubiegłego roku papież Franciszek ogłosił Rok świętego Józefa.

4. 24 stycznia  – zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada Niedziela Biblijna, która przypomina wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

5. PROPOZYCJA TV EWTN POLSKA: „Ktoś nade mną czuwał” – świadectwo lotnika. O tym jak praca lotnika w Afryce sprawiła, że zmienił swoje życie i odkrył, że Bóg opiekuje się nim w najtrudniejszych sytuacjach.

6. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej ciągle można zapisywać się do Apostolatu modlitwy „Dwunastka” na rok bieżący.

Niedziela 17 I 2021

godz. 8.00 – + Jadwiga Dziwer (od uczestników pogrzebu)

godz. 11.00 – + Rozalia, za zmarłych z rodz. Zdebiaków i Zielińskich

godz. 19.00 – + Eugenia Ficner, o pokój duszy (od Henryki Bednarz i

Ireny Brzóska)

Poniedziałek godz. 18.00 – w int. parafian

Wtorek godz. 18.00 –

Środa godz. 18.00 –

Czwartek godz. 8.00 – + Krystyna Nowak (od uczestników pogrzebu)

Piątek godz. 18.00 – w pewnej intencji

Sobota godz. 8.00 –

Niedziela 24 I 2021

godz. 8.00 – ++ Genowefa, Władysław, Mieczysław Szachnowscy, Józef

Radomski

godz. 11.00 – w int. Franciszka z okazji 16.r. urodzin oraz taty Artura

godz. 19.00 – + Leokadia Osiecka (2.r. śm.)

7. Dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła i złożoną ofiarę: Wanda, Aneta, Patrycja, Krzysztof, Michał Kropiwniccy, Danuta Michalik, Bartosz Iskra, Bożena Matuda.

Ponadto podziękowanie za ofiarę: Janina Janiak, Helena Matuda

O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Lipowej od nr 4 do nr 10. (numery parzyste i nieparzyste)

8. Wczoraj pożegnaliśmy ś.p. Ryszarda Dziwera. Wieczny odpoczynek…

Niech nas Bóg błogosławi i strzeże…”