OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 VI 2020 R

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7.06.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W czwartek 11 VI obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy wokół kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

3. Przez cały tydzień po Bożym Ciele odbywać się będzie, jeśli pogoda pozwoli po mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Bożego Ciała.

5. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawi ks. neoprezbiter Marcin Józefczyk.

6. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w utrzymaniu estetyki wokół naszego kościoła. Dziękujemy panu R. Garczarczykowi, W. Kawie, J. Nawłoce w szczególności pani Honoracie Dulskiej. Osobne podziękowanie pp. Joannie i Markowi Czerwonym za ufundowanie olejowych świec przed obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Od I niedzieli lipca wznawiamy kwesty prowadzone przez przedstawicieli rady parafialnej na rzecz renowacji naszej świątyni.

Niedziela 7 VI 2020

godz. 8.00 – w int. dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży

przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

godz. 11.00 – + ks. Kan. Michał Kawulka (w rocz. urodzin)

godz. 19.00 – + Henryk (w rocz. śmierci)

Poniedziałek godz. 18.00 – w 10.rocz. urodzin Zuzi, o potrzebne łaski

Wtorek godz. 18.00 – + Robert Szaniawski, za zmarłych z rodziny

Środa godz. 18.00 – msza św. dziękczynna w int. Dawida z prośbą o opiekę

Matki Bożej i dary Ducha Św. z okazji 11 urodzin

Czwartek (Uroczystość Bożego Ciała)

godz. 8.00 –

godz.10.00 – w int. parafian

Piątek godz. 18.00 –

Sobota godz. 8.00 – za dudze zmarłych w czyśćcu cierpiące

Niedziela 14 VI 2020

godz. 8.00 – ++ Franciszek (16.r.śm.), Krystyna Wołkowscy, Tomasz

Mianowski, zmarli z rodziny

godz. 11.00 – ++ Jan, Katarzyna Przewoźnik, Edmund, Zygmunt, Józef

Jaworscy, za zmarłych rodziców z obu stron

godz. 19.00 – w int. Eugenii Chilińskiej w 85.rocz. urodzin

8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła: Anna i Łukasz Bartoń z rodziną, Sabina Dudek, Joanna Kanty, Barbara Wiśniewska z Amelką Grabowską, Elżbieta Wołowiec, Andrzej Szerszunowicz, Andrzej Furman. Tym i pozostałym osobom z ul. Osiedlowej 4 dziękujemy ponadto za złożoną ofiarę.

W tym tygodniu prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Zielonej.

Niech nas Bóg błogosławi i strzeże…”