OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 V 2020 R

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

2. W środę 13 V nabożeństwo fatimskie.

3. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polski prosi nas, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka.

4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do wszystkich wiernych z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.

5. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

6. APEL Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu: W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali zwracamy się do wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi. APELUJEMY DO PAŃSTWA! MOCNO SPADŁY NAM STANY KRWI A SZCZEGÓLNIE POTRZEBNE SĄ GRUPY:  O RH-, O RH+, A RH-, A RH+, B RH-  Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, po lekkostrawnym posiłku i należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL. W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00). Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu ul. Czerwonego Krzyża 5/9, 50-345 Wrocław.

INTENCJE MSZALNE

Niedziela 10 V 2020

godz. 8.00 – + Jarosław Dąbrowski, za zmarłych z rodz. Dąbrowskich i

Skulskich

godz. 11.00 – + Stanisław Partyka

godz. 19.00 – + Marcin Kowal

Poniedziałek godz. 18.00 – + Stefania Kunil (od V Róży Różańcowej)

Wtorek godz. 18.00 – + Anna, o radość życia wiecznego

Środa godz. 18.00 – ++ Anna, Władysław, Władysław z rozdz.. Szczypta,

Roman

Czwartek godz. 18.00 – Łucja, Wacław, Lidia, Maksymilian, Emil

Piątek godz. 18.00 – dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski z prośbą o

dalsze

Sobota godz. 8.00 – ++ Jan Stanisławski (31 r. śm.), Alina Stanisławska,

Leopold Różewicz

Niedziela 17 V 2020

godz. 8.00 – ++ Maria, Jadwiga, Marek, Eugeniusz, Mirosław Łukowscy

godz. 11.00 – w 60.r. zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego

przez Janinę i Antoniego Kruszelnickich

godz. 19.00 – w int. Michasi w 6.r. urodzin

7. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła: rodzina pp. Kawa i pp. Dąbrowskich.

Niech nas Bóg błogosławi i strzeże…”