OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 XII 2019 R

I NIEDZIELA ADWENTU

1. 12. 2019 r.

1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem Eucharystia tajemnicą wyznawaną: Wielka tajemnica wiary”. W I niedzielę Adwentu święcimy opłatki, przekazywane następnie rodzinom.

2. Jutro 2 XII o godz. 17.00 w naszym kościele spotkanie rodzin, które będą gościć młodzież w czasie Światowych Dni Młodzieży organizowanych przez wspólnotę Taizѐ. Zaproszeni są także wszyscy inni, którzy chcieliby pomoc w jakikolwiek sposób w przyjęciu gości w naszej parafii.

3. W piątek 6 XII spotkanie rady parafialnej po wieczornej mszy św.

4. W najbliższą niedzielę 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia w godz. 12.00 – 13.00 nabożeństwo zwane Godziną Łaski.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 9.30. Sakrament pokuty w piątek od godz. 17.00.

6. Msze św. roratnie w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

8 Za tydzień w niedzielę przedstawiciele naszego parafialnego zespołu Caritas będą kwestować, aby przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

9. Kolejny raz w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia  odbędzie się trasa „Betlejem w Polsce”. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. W bieżącym roku Premierowy Koncert odbędzie się tylko w 11 największych miastach Polski, również we Wrocławiu w sobotę 11 stycznia w Hali Orbita. Gospodarzem i Patronem koncertu jest Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny. Można zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu.

INTENCJE MSZALNE

Niedziela 1 XII 2019

godz. 8.00 – za zmarłych z VI Róży Różańcowej

godz. 11.00 – ++ Jan Wołkowski (16.r.śm.), Maria Wołkowska, za

zmarłych z rodz. Wołkowskich i Nowakowskich

godz. 19.00 – + Antoni Kowalski ( 4.r. śm.)

Poniedziałek godz. 18.00 – w intencji parafian

Wtorek godz. 18.00 –

Środa godz. 18.00 –

Czwartek godz. 18.00 –

Piątek godz. 18.00 – ++ Mikołaj, Józefa Jaworscy

Sobota godz. 8.00 – msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za

bluźnierstwa i obelgi przeciwko niepokalanemu poczęciu NMP.

godz. 16.00 – msza św. w Lubiatowie

Niedziela 1 XII 2019 (Niepokalane Poczęcie NMP)

godz. 8.00 – + Józef Janiak, za zmarłych z rodz. Adamusów, Edward

Żygadło, Maria Gaweł

godz. 11.00 – o zgodę w rodzinie, Boże błogosławieństwo i opiekę

Niepokalanej

godz. 19.00 –

10. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła: Martyna i Agnieszka Iwańskie, Dorota Kowal, Józef Ochej, Krzysztof Kowal, Halinka i Anna Jaworskie, Czesław Czerwony, Rozalia Fedorowicz, Agnieszka i Bartosz Wiktorowscy.

W bieżącym tygodniu prosimy rodziny zamieszkałe przy ulicy T. Kościuszki nr 38,40,42,44 oraz ul. Kościelna 6.