OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 IV 2019 R

NIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Uroczysta procesja z palmami, będąca pamiątką wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy podczas mszy św. o godz. 11.00.

Dziękujemy członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku za przygotowanie okazałej palmy.

2. Do nadchodzących Świąt Paschalnych przygotujmy się przez przystąpienie do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. w środę po wieczornej mszy św.

3. We wtorek 16. 04. po mszy św. wieczornej wspólna modlitwa parafialnego zespołu Caritas.

4. W Wielki Czwartek początek liturgii o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godzinie 19.00. Po zakończonej liturgii sposobność do osobistej adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji i Bożym Grobie. Adoracje kończyć będziemy o godz. 23.00, a wznawiane będą następnego dnia o 8.00. Szczegółowy program adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i święcenia pokarmów na stół świąteczny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Warto w tym dniu także – chociaż nie obowiązuje – zachować post powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

Święcenia pokarmów co pół godziny od 10.00 do 12.00. w Lubiatowie o 13.00 a w Zaborze Wielkim o l3.30. W kościele parafialnym ostatnie poświęcenie o 15.00. Od godz.18.00 do 20.00 przerwa w adoracji na sprzątanie i przygotowanie kościoła na święta.

W sobotni wieczór o 21.00 Wigilia Paschalna – początek Świąt Wielkanocnych. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Pana Jezusa, które uczcimy procesją rezurekcyjną trzykrotnie wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą świece i zaopatrzmy je w okapniki. Rano procesji nie będzie.

W Niedzielę Wielkanocną pierwsza Msza Święta o 8.00 (bez procesji), następna o 11.00. Wieczornej mszy św. nie będzie.

Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy przy ołtarzu adoracji od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Miłosierdzia włącznie.

5. Serdeczne podziękowanie za sprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę składamy: Maria i Wiktoria Pstrowskie, Zofia Wojtarowicz.

W tym tygodniu prosimy rodziny zamieszkałe przy ulicy Willowej 1- 8.

INTENCJE MSZALNE W WIELKIM TYGODNIU ORAZ W I TYGODNIU WIELKANOCNYM:

Niedziela 14 IV 2019

godz. 8.00 – + Jarosław Dąbrowski

godz. 11.00 – w int. Hani w 8.r. urodzin o Boże błogosławieństwo

godz. 19.00 – w 30.r. ślubu pp. Bernadety i Józefa Ziemiańskich

Poniedziałek godz. 18.00 – ++ Agnieszka, Zdzisław Ziejka

Wtorek godz. 18.00 – w int. Stanisławy Jagła (92.r.urodzin)

Środa godz. 18.00 – + Teresa Jagodzińska (od chrześnicy Magdaleny i rodziny

Boguszów)

WIELKI CZWARTEK – ++ Krystyna, Edward Laszczyńscy

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA – + Bronisława Olchowa (8.r.śm. o radość życia wiecznego)

Niedziela Wielkanocna

godz.8.00 – o łaskę zdrowia dla Szymona Kołacza i Boże

błog. dla jego rodziny (od Kacperka)

godz. 11.00 – w 18.r. urodzin Uli Szpank

godz. 11.00 – + Sławomir Watracz

Poniedziałek Wielkanocny

godz. 8.00 – z okazji urodzin p. Rosy (od koleżanek)

godz. 11.00 – + Jerzy Śnieżak (o dar zbawienia)

Wtorek godz. 18.00 – + Jarosław Kołodziejczyk i jego rodzice: Józefa, Stanisław,

+ Stanisława Kołodziejczyk i jej rodzice: Maria, Józef oraz za

zmarłych z obu stron

Środa godz. 18.00 – ++ Katarzyna, Jan Uryć, za ich rodziców i rodzeństwo

Czwartek godz. 18.00 – za zmarłych z rodzin członkiń V Róży Różańcowej

Piątek godz. 18.00 – + Teresa Jagodzińska (od Mieczysława i Katarzyny

Nowaczyk)

Sobota godz. 15.00 – w int. Józefy i Eugeniusza Babisów w 50.r. zawarcia

sakramentalnego związku małżeńskiego

godz. 18.00 – + Krzysztof Dudziński (od uczestników pogrzebu)

Niedziela Miłosierdzia Bożego

godz.8.00 – + + Katarzyna, Marian Mach

godz.11.00 – w int. Janiny Haczkiewicz (85.r. urodzin)

godz.19.00 – + Stanisław Gnyp

ZAPOWIEDZI

– Łukasz Kokociński, parafia w Bełchatowie

– Katarzyna Ewelina Pryszcz, parafia Narodzenia NMP w Miękini

Z A P O W I E D Ź  T R Z E C I A