OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 III 2019 R

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

3.03.2019 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W naszej parafii gościmy Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. prof. Włodzimierza Wołyńca.

2. W imieniu ks. Ludwika Sosnowskiego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom mszy św., którą sprawowaliśmy w zeszłą niedzielę, obchodząc 80. rocznicę urodzin dostojnego Jubilata.

3. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej.

4.W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy czyli Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i od ilości pokarmu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60. roku życia.

5. W Środę Popielcową msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 8.00, 17.00, 19.00.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i 19.15.

7. Msza św. w najbliższą sobotę o godz. 7.00.

8 W parafii w Wilkszynie 9 III rozpoczną się katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Plan katechez podany jest w gablocie i na stronie internetowej.

9. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej parafii planowana jest w nocy 12/13 kwietnia b.r.

Niedziela 3 III 2019

godz. 8.00 – o pomoc i ratunek dla dzieci w Syrii (int. I Róży

Różańcowej)

godz. 11.00 – ++ Piotr, Józefa Wysoccy, Zdzisław Suszycki, zmarli z

rodz. Wysockich i Suszyckich

godz. 19.00 – + Zdzisław Suszycki (5.r. śmierci) za zmarłych rodziców i

rodzeństwo z obu stron

Poniedziałek godz. 14.00 – msza św. pogrzebowa

godz. 18.00 – za zmarłych rodziców, rodzeństwo i krewnych z

rodz. Modrzyńskich

Wtorek godz. 18.00 – + Leokadia Osiecka (od uczestników pogrzebu)

Środa Popielcowa

godz. 8.00 – + Kazimierz i za zmarłych rodziców z obu stron (od rodz.

Fedorowiczów)

godz.17.00 – w int. Łukasza z racji urodzin

godz. 19.00 – w pewnej intencji

Czwartek godz. 18.00 – + Andrzej Żabówka

Piątek godz. 18.00 – z okazji urodzin, dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny

Sobota godz. 7.00 – za zmarłych w czyśćcu cierpiących

Niedziela 10 III 2019

godz. 8.00 – ++ Jarosław, Helena, Józef z rodz. Dąbrowskich

godz. 11.00 – z okazji 6. rocz. urodzin Antoniny i w int. Huberta o

zdrowie i Boże błog. dla nich

godz. 19.00 – ++ Bożena Buczyńska, Franciszek Dżedżora o radość życia

wiecznego

10. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie naszych nowożeńców. Państwu Sandrze i Krystianowi Gienibor składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym tygodniu porosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Osiedlowej nr 5,7