OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 XI 2018 R

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 r.

1. Dzisiaj 11. listopada przypada XXXII niedziela zwykła. W tym dniu przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłaniają nas przede wszystkim do okazania Bogu, który jest Panem dziejów, naszego dziękczynienia i wyśpiewania Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy. (…) Modląc się dzisiaj o Boże błogosławieństwo dla wolnej i niepodległej Ojczyzny, oddajemy się kolejny raz Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski. Prośmy Ją przede wszystkim o matczyną opiekę dla sprawujących władzę w naszej Ojczyźnie i wszystkich obywateli, zatroskanych o dobro wspólne. Matce naszego Zbawiciela powierzamy wszystkich Polaków, szczególnie młodych, aby w duchu wierności Bogu i Ewangelii kształtowali szczęśliwą przyszłość naszej Ojczyzny ( z listu Episkopatu Polski).

2. W piątek 16 XI rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3. W piątek 16 XI inaugurujemy comiesięczną modlitwę do św. Jadwigi Śląskiej.

4. W niedzielę 2. XII o godz. 17.00 w naszym kościele spotkanie informacyjne związane z Domowym Kościołem czyli rodzinną gałęzią Ruchu Światło Życie

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłosić swój udział w koncercie kolęd Betlejem Wrocławskie. Koncert odbędzie się 29 grudnia 2018 r. w Hali Orbita. Liczba miejsc ograniczona.

6. 25 XI (niedziela) po wieczornej mszy św. odbędą się zapisy młodzieży z klas VI i VII z naszej parafii do grupy osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Niedziela 11 XI 2018 r

godz. 8.00 – ++ Stefania, Józef Czuprun

godz. 11.00 – + Helena Lewińska (14.r.śmierci), za zmarłych z rodz.

Lewińskich i Hajkowskich

godz. 19.00 – + Szczepan Haczkiewicz (11.r.śmierci)

Poniedziałek godz. 18.00 – + Kazimiera Przyłucka (15.r.śmierci), Anna,

Stanisław, Czesław, Helena

Wtorek godz. 18.00 – + Janina Kosowska i zmarli z rodziny

Środa godz. 18.00 – ++ Rozalia i Stanisław z rodz. Radosz

Czwartek godz. 18.00 – ++ Stanisław i Regina Cugowscy, Stanisław Wołowiec

Piątek godz. 18.00 – + Zdzisław Marcinowski

Sobota godz. 8.00 – dziękczynna za otrzymane łaki z prośbą o dalsze błog. dla

całej rodziny

Niedziela 18 XI 2018 r

godz. 8.00 – ++ Teresa, Leon Kamińscy, za zmarłych rodziców z obu

stron

godz. 11.00 – o zdrowie i Boże błog. dla Teresy Bedlińskiej czd.

Kobierska i Zbigniewa Bedlińskiego w 40.r. ślubu oraz ich

rodzin

godz. 19.00 – ++ Edward, Gertruda, Józefa, Stanisław, Monika, Jan

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę: p. Wojciechowska, Uziałko, Stadnik, Bielak, Suchińska, p. Gajda.

W tym tygodniu o przygotowanie naszego kościoła prosimy rodziny zamieszkałe przy ulicy Kwiatowej 2-9.

Bóg wszelkiej pociechy niech kieruje naszym życiem w pokoju i udzieli nam swojego błogosławieństwa