OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 XII 2012 R.

NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA  –  30 XII 2012 R.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Ksiądz Kanonik Michał Kawulka w dalszym ciągu przebywa w szpitalu; stan jego zdrowia poważny, ale stabilny. Przesyła Parafianom pozdrowienia i podziękowania za pamięć w modlitwie. Otaczajmy Go serdeczną modlitwą błagalną o zdrowie.

Jutro zakończenie Starego Roku 2012. Msza św. z nabożeństwem przebłagalno dziękczynnym o 17-tej.

We wtorek witamy Nowy Rok 2013. Msze św. wszystkie według stałego porządku bez zmian: 8.oo, 9.45, 11.3o i 19.oo.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa o 17-tej, a w sobotę o 8-ej. Odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca tym razem nie będzie; dopiero w lutym. W nagłych przypadkach w każdej chwili.

Za tydzień Pierwsza Niedziela miesiąca i pierwsza w nowym roku; a w tym roku zbiega się z Uroczystością Objawienia Pańskiego, czyli ze świętem Trzech Króli. Poświęcenie kredy, mirry i kadzidła podczas każdej Mszy św. Zmiana tajemnic o 11.3o.

W święto Trzech Króli organizowany jest opłatek parafialny pod patronatem Żywego Różańca i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Ośrodku Kultury o godz.15-tej. Zapraszamy wszystkich, ale swój udział trzeba zgłosić; Żywy Różaniec – u swoich zelatorów; Trzeci Wiek – u p. Stanisława Ziejki, wszyscy inni Parafianie – u p.Wandy Mitkiewicz. Koniecznie trzeba zgłosić się do czwartku.

Przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania powierza się następnym rodzinom z ulicy Willowej: 5 – Ostropolskim, 7 – Strzeleckim, 9 – Kobylińskim i 13 – Wronowskim –Noi

Wizytę doroczną duszpasterska, czyli tradycyjną kolędę rozpoczniemy po Trzech Królach.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 31/XII/2012 – 17.oo – za Parafian;

Wtorek, 1/I/2013 – NOWY ROK:

8.oo – błagalna w intencji pewnej Rodziny o łaski Boże w Nowym 2013 Roku;

9.45 – za +Władysława Skulskiego i za jego zmarłych rodziców i rodzeństwo;

11.3o – dziękczynna w 40-tą rocznicę ślubu Marii i Mikołaja z prośbą o Boże

Błogosławieństwo i opiekę M.B.Nieust.Pomocy na dalsze lata życia;

19.oo – o zdrowie dla Księdza Kanonika Michała Kawulki;

Środa, 2/I – za +Gertrudę Raim;

Czwartek, 3/I – PIERWSZY CZWARTEK – za kapłanów i o powołania kapłańskie;

Piątek, 4/I – PIERWSZY PIĄTEK – ……………………………………………….. ;

Sobota, 5/I – PIERWSZA SOBOTA – za +Czesławę Pietrakowską /30 dzień po śmierci/

NIEDZIELA, 6/I – TRZECH KRÓLI

     8.oo – za +Bronisławę Osiecką w I rocznicę śmierci;

9.45 – dziękczynna w intencji ks.Tomasza Gospodaryk’a z okazji urodzin z prośbą

o opiekę i błogosławieństwo Boże – od rodziców;

11.3o – zmiana tajemnic różańcowych;

19.oo – za Parafian.     

SŁOWO NA ROZESŁANIE

     Rodzina jest kolebką miłości i wiary. W niej rozpoczyna się życie i w niej się kończy. Pielęgnowanie jej godności gwarantuje świętość życia. Niech przykład Świętej Rodziny będzie naszą nadzieją i siłą w walce o własną godność. /Olaf Szczypiński, B.K. z 30 XII 2012 r./