OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 XII 2012 R.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 23 XII 2012 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Kończymy Adwent. Jutro Wigilia i ostatnie roraty. Jak co roku ostatnie roraty o godzinie 9-tej. Potem kościół będzie zamknięty aż do Pasterki. Przygotowujemy się do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjnie jutro post i przygotujmy także postną wieczerzę wigilijną. Niech ten Wieczór będzie święty; rozpocznijmy więc wieczerzę od modlitwy. Potem podzielmy się opłatkiem w duchu miłości, pokoju i pojednania, i spożywajmy 12 tradycyjnych potraw. Nie zapomnijmy o jednym wolnym nakryciu dla gościa niespodziewanego, a może to być Gość niezwykły.

Pasterka o północy. Rano ósemki nie będzie. Pierwsza Msza św. w dzień Bożego Narodzenia o 9.45, potem o 11.3o. Wieczornej Mszy św. o 19-tej nie będzie.  Gromadzimy się przy świątecznych stołach w gronie rodziny i naszych gości. Świętujmy z godnością jak przystało na chrześcijan, ludzi wierzących.

W drugi dzień Świąt – Świętego Szczepana. Msze Święte do południa bez zmian. Św. Szczepan za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Wieczornej Mszy św. o 19-tej w Święto św. Szczepana również nie będzie. Składana na tacę ofiara podczas wszystkich Mszy św. przeznaczona jest – jak co roku – na Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.

W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta. W czwartek, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. z poświęceniem wina o 17-tej. W piątek, 28 grudnia, Świętych Młodzianków Męczenników. Właśnie tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych.

W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcam do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina z Nazaretu jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Przez Jej wstawiennictwo wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi w tej otaczającej nas trudnej rzeczywistości.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU ŚWIĄTECZNYM;

Poniedziałek, 24/XII – WIGILIA – Msza św. Rano o 9-tej: za +Stefanię Urbaniak;

w Lubiatowie o 22-giej – za Parafian;

PASTERKA, 24/25/XII –  o północy – za Parafian i o zdrowie dla ks.kan.Michała Kawulki;

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – wtorek, 25/XII –

9.45 – Dziękczynna

11.3o –Dziękczynna w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek

sposób przyczynili się do świątecznego dekorowania kościoła;

Środa, 26/XII – SWIĘTEGO  SZCZEPANA – drugi dzień Świąt:

8.oo – za +Helenę i +Kazimierza Duś; za zmarłych rodziców,

rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące;

9.45 – za +Helenę i +Józefa Dąbrowskich oraz za zmarłych rodziców;

11.3o – za +Szczepana, +Annę, +Bronisława i +Anielę Topolę;

Czwartek, 27/XII – 17.oo – za +Bolesława Szawana (V R.) oraz za zamarłych rodziców

i wszystkich z rodziny obojga stron;

Piątek, 28/XII – dziękczynna za rodziny przygotowujące kościół do świętowania;

Sobota, 29/XII – 8.oo – za Parafian;

16.oo – opłatek w Zaborze Wielkim, na który zagości św. Mikołaj;

NIEDZIELA, 30/XII – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I      

                                       JÓZEFA:

8.oo – dziękczynna za otrzymane łaski w starym w 2012 Roku

– od pewnej rodziny;

9.45 – za +Czesławę, +Jana Pietrakowskich – intencja z pogrzebu

od syna, synowej i wnuków;

11.3o – w intencji Agnieszki i Krzysztofa Wiktorowskich w 15-lecie

ich ślubu – intencja od rodziców;

19.oo – za Parafian.

SŁOWO NA ROZESŁANIE   

Niech te nadchodzące święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na wszystkie dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.