OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 III 2018 R – NIEDZIELA PALMOWA

NIEDZIELA PALMOWA

25.03.2018 r.

1.Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Uroczysta procesja z palmami, będąca pamiątką wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy podczas mszy św. o godz. 11.00.

2.Do nadchodzących Świąt Paschalnych przygotujmy się przez przystąpienie do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. we wtorek po wieczornej mszy św.

3.Serdeczne podziękowanie dla wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej w miniony piątek. Dziękujemy szczególnie organizatorom i wszystkim służbom.

4.W Wielki Czwartek początek liturgii o godz. 18.00, w Wielki Piątek liturgia będzie sprawowana o godzinie 19.00. Po zakończeniu liturgii okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji i Bożym Grobie. Adoracje kończyć będziemy o 23.00, wznawiane będą następnego dnia o 8.00. Szczegółowy program Triduum Paschalnego wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i podany do wiadomości na naszej stronie internetowej.

6.W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

7. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 10.00 do 12.00. w Lubiatowie o 13.00 a w Zaborze Wielkim o 13.30. W kościele parafialnym ostatnie poświęcenie o 15.00. Od godz. 18.00 do 20.00 przerwa w adoracji na sprzątanie i przygotowanie kościoła na święta.

8. W najbliższą niedzielę nie będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca

9. INTENCJE MSZALNE W WIELKIM TYGODNIU i W TYGODNIU WIELKANOCNYM

Niedziela Palmowa 25 III 2018 r.

godz. 8.00 – ++ Aniela, Michał, Zenobiusz, krewni z tych rodzin – o

radość wieczną

godz. 11.00 – w 1.r. urodzin Dorotki z prośbą o błog. dla całej rodziny

godz. 19.00 – w int. Niny z okazji urodzin

Poniedziałek godz. 8.00 – + Jarosław Dąbrowski (30.dzień po pogrzebie)

Wtorek godz. 18.00 – ++ Julia i Andrzej Hubaj oraz zmarli z rodziny

Środa godz. 18.00 – + Władysława Watracz (5.r.śmierci), za zmarłych z rodziny

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

Niedziela Wielkanocna(1 IV 2018r.)

godz.8.00 – int. Żywego Różańca

godz. 11.00 – ++ Aniela, Michał, Zenobiusz Gospodartk, za zmarłych

rodziców z obu stron

godz. 19.00 ++ Waldemar Markowski, Marianna, Franciszka, Stanisław,

Stefan, Eugeniusz, Zbigniew z rodz. Stępień, Anna Jakubczyk

Poniedziałek Wielkanocny

godz. 8.00 – w int. Bartka Wolańskiego (5.r. urodzin)

godz. 11.00 – + Michał (8.r. śmierci), za zmarłych rodziców i

rodzeństwo z obu stron o Boże Miłosierdzie

Wtorek godz. 18.00 – + Zofia Badurska

Środa godz. 18.00 – ++ Maciej Szaniawski (10.r.śmierci), Robert Szaniawski, za

zmarłych z rodziny

Czwartek godz. 18.00 – Marian Legieć – o radość życia wiecznego (od Todzi i

Mariana z Linden)

Piątek godz. 18.00 – + Jarosław Dąbrowski

Sobota godz. 8.00 – ++ Bronisława, Jan Wiśniewscy

Niedziela (8 IV) godz. 8.00 – ++ Jan Maziarz (4.r.śmierci), Narcyz, za zmarłych z

rodz. Uziak i Waląg

godz. 11.00 – + Kazimierz Suchiński, za jego rodziców: Jan i

Helena

godz. 11.00 – w int. Stanisławy Jagła w 91.r.urodzin z prośbą o

zdrowie i Boże błogosławieństwo

godz. 19.00 – + Jadwiga Olszewska (od sąsiadów z ul. Górnej i

Lipowej

10.W sobotni wieczór, o 20.00 Wigilia Paschalna – początek Świąt Wielkanocnych. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Pana Jezusa, które uczcimy procesją rezurekcyjną. Przynieśmy ze sobą świece i zaopatrzmy je w okapniki. Rano procesji nie będzie.

W Niedzielę Wielkanocną pierwsza Msza Święta o 8.00 (bez procesji), następna o 11.00 i 19.00

11.Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy przy ołtarzu adoracji od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Miłosierdzia włącznie.

12.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w prowadzonej przez Caritas akcji „Torba Miłosierdzia”. Osobne podziękowanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: rodz. pp. Pańczyszyn, Agnieszka Śliwa, Magdalena Pankowska, Janina Żygadło, Tomasz Żygadło, Małgorzata Turkiewicz, Kazimierz Kochański, Józef Ćzerwony, Paweł, Renata, Wiktoria Czerwoni, Kazimiera Kozłowska, Katarzyna Brusiło.

W tym tygodniu prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Górnej, Bocznej i Brzozowej

Bóg wszelkiej pociechy niech kieruje naszym życiem w pokoju i udzieli nam swojego błogosławieństwa „