OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 XII 2012 R.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 16 XII 2012 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Ks. Kan. Michał Kawulka – nasz czcigodny senior – w piątek poczuł się źle. Staraniem sąsiadów, Państwa Sikorskich, został przewieziony do szpitala w Środzie Śląskiej za skierowani Pani Doktor Nazimek. Stamtąd przewieziony do jednej z klinik wrocławskich i tam pod dobrą i fachową opieką odbywa kurację. Księdza Kanonika pozdrawiamy, życzymy zdrowia i otaczamy Go serdeczną modlitwą.

Ze względu na odbywającą się spowiedź adwentową w dekanacie Miękinia, Msze św. w poniedziałek i środę są odwołane. W pozostałe dni bez zmian.

Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa tu w kościele, ale także we wspólnotach domowego Kościoła.

W tym tygodniu kościół będzie dekorowany już świątecznie. Inny będzie zatem porządek w sprzątaniu. Najpierw ustawienie choinek i dekorowanie – o co proszę p. Stanisława Ziejkę i jego ekipę, potem ustawianie szopki – o co proszę p.p. Marka Czerwonego i Jana Gospodaryka, i na koniec ekipę sprzątającą – to wypada na rodziny z ulicy Willowej; bardzo proszę z nr 1 – rodzinę Puzio, 2 – Banach, 3/1 – Maryniak i 3 – Kosowskich.  Proszę być w kontakcie z p. Stanisławem Ziejką. Natomiast rodzinom

z Wesołej składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. dziękczynna w ich intencji będzie odprawiona w piątek 28 grudnia.

MSZE ŚW. W TYGODNIU:

Wtorek, 18/XII – dziękczynna w intencji Heleny Ochej za 91 lat życia z prośbą o zdrowie,

potrzebne łaski Boże i opiekę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy;

Czwartek, 20/XII – za +Mariannę Pitak w 30 dzień od śmierci;

Piątek, 21/XII – za +Zdzisławę Kochanek – Skrzypek w IV rocznicę śmierci;

Sobota, 22/XII – 8.oo – za +Henryka Winiarskiego w 10-tą rocznicę po śmierci;

NIEDZIELA, 23/XII:

8.oo – o zdrowie dla Bartosza Miejskiego;

9.45 – za +Mariannę i +Władysława (45R.) Pitak – intencja z pogrzebu od chrześnicy

Zenobii z rodziną;

11.3o – za +Mariannę Kochańską;

19.oo – w intencji Weroniki i Tomasza Matylów w miesiąc po ślubie.