OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 XII 2012 R.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 9 XII 2012 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

Dziś mamy także sposobność wspomóc Kościoły katolickie na Wschodzie, będące obecnie poza granicami Rzeczpospolitej; ofiara do puszek po każdej Mszy św. Jest to akcja ogólnopolska w Kościele katolickim. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami trwający Rok Wiary i tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadczyć o naszej wierze i świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu! Czy na co dzień pamiętamy o zachęcie Ewangelisty Łukasza: „Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie…”?

By zrealizować to adwentowe czuwanie, prostowanie krętych ścieżek swojego życia, w sobotę przed III Niedzielą Adwentu, to jest 15 grudnia, SPOWIEDŹ ADWENTOWA.  Skorzystajmy z niej, by święta Bożego Narodzenia przeżyć naprawdę święcie, radośnie i po bożemu. Nasz wieszcz, Adam Mickiewicz, mawiał: <<wierzysz, że się Bóg narodził w betlejemskim żłobie, ale biada gdy się nie narodzi w tobie >>. A więc spowiedź rozpoczniemy w sobotę już od 8-ej do 8.3o; bezpośrednio  po spowiedzi Msza św. roratnia; po popołudniu – od 16-tej do 16.45, potem półgodzinna przerwa i od 17.15 do 18-tej ciąg dalszy spowiedzi.

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele we wtorki, czwartki o 17-tej i w soboty o 8-ej.

W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii (16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Błogosławiony Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

W czwartek, 13/XII, godz. 18.oo w kancelarii parafialnej – przymiarka stroju  pierwszo-komunijnego.

Dziękuję rodzinom z Wesołej za przygotowanie kościoła na świętowanie niedzieli i złożoną ofiarę – nietypową, po raz pierwszy – bo zamiast na kwiaty, złożono ofiarę na prąd. Bardzo serdecznie dziękuję, i za inicjatywę też. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną w środę o 17-tej. Natomiast przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę powierza się następnym rodzinom z Wesołej: 10 – Waludom, 15 – Wojtasiom i pozostałym mieszkańcom tej ulicy.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – Święta Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 XII – Święty Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 10/XII – dziękczynna w intencji Moniki z okazji jej urodzin … …;

Wtorek, 11/XII – +Andrzej Kijek, (Świdnica);

Środa, 12/XII – dziękczynna z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy;

Czwartek, 13/XII –  +Jan Czerniawski w 30 dzień od śmierci;

Piątek, 14/XII – za Parafian;

Sobota, 15/XII – 8.3o (po spowiedzi) +Czesława Zofia Pietrykowska w 9 dzień po śmierci;

NIEDZIELA, 16/XII

     8.oo – za Parafian;

9.45 – dziękczynno – błagalna od pewnej rodziny … …;

11.3o – +Narcyz Maziarz (22 R.) i +Jerzy Uziak;

19.oo – …………….. …………………. …………………….. ……………… ;

SŁOWO NA ROZESŁANIE

     Kiedy prasujemy białą bluzkę, czy koszulę na szczególną okazję, pamiętajmy że na specjalne prasowanie czeka też nasza dusza. Ona również potrzebuje wyprostowania, wygładzenia i upiększenia. Nie czekaj z modlitwą i nie odkładaj spowiedzi. Zacznij już od dziś przygotowywać się do niej. Przygotuj swoją duszę na spotkanie z Kimś wspaniałym i wyjątkowym – z Twoim Stwórcą i Bogiem. [z BK, M.Zuber]