OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 XII 2012 R.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 2 XII 2012 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Pierwszą Mszą św. adwentową rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski 2012/2013. Jak wiemy, jest to ROK WIARY ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI pod hasłem: „Otworzyć podwoje wiary i być solą ziemi”.

Zgodnie ze zwyczajem naszym parafialnym, w pierwszą niedzielę adwentu, pod koniec Mszy św. poświęcane są opłatki wigilijne i po błogosławieństwie przekazywane rodzinom. Po opłatki podchodzi głowa rodziny – ojciec lub matka; mogą towarzyszyć dzieci. Ofiary z okazji opłatków składamy w okresie Adwentu do skarbon umieszczonych w tradycyjnych miejscach: przed ołtarzem po prawej stronie i na chórze w miejscu centralnym. W tym roku przeznaczone są na fundusz remontu wieży i całkowitego pokrycia nową blachą całego hełmu wieży. W tej chwili załatwiane są wszystkie sprawy formalne związane z zatwierdzeniem remontu i uzyskaniem pozwolenia Konserwatora Wojewódzkiego oraz Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

W tym roku nieco inaczej będziemy przeżywali Adwent: Msze Święte w tygodniu, roratnie, z udziałem dzieci i losowaniem figurek adwentowych, będą tylko we wtorki, czwartki o 17-tej i w soboty rano o 8-j. W inne dni tygodnia msze adwentowe.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca grudnia. Msza Święte z nabożeństwem adoracyjnym, zwanym Godziną Świętą w czwartek, wyjątkowo rano, o 8-ej; w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego, tak samo rano

o 8-ej. W sobotę, 8 grudnia, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ PANNY MARYI. Msze św. o 8.oo i 9.45.

Przy stoisku z prasą są do nabycia katolickie kalendarze ścienne Metropolitalnej Kurii Wrocławskiej i świece na stół wigilijny w akcji CARITAS – WROCŁAW. Także na chórze można się w nie zaopatrzyć.

W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie – głównie chodzi o kościoły na dawnych ziemiach polskich, które obecnie są poza granicami Rzeczpospolitej.

Dziękuję rodzinom ze Spacerowej 8 za przygotowanie kościoła na świętowanie niedzieli i zapraszam na Mszę św. dziękczynną w środę o 17tej łącznie z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Na przyszłą niedzielę powierza się sprzątanie kościoła rodzinom z Wesołej 4 – Mańkom, 5 – Sikorskim, 6 – Świdrom i 8 – Ziobrom-Janickim.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);
  • 4 XII – Święty Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, szczególnie czczony w Kościele Wschodnim (wspomnienie dowolne);
  • 6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne);
  • 7 XII – Święty Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

MSZE ŚW. W TYGODNIU:

Poniedziałek, 3/XII – za +Jana i +Marię Wołkowskich;

Wtorek, 4/XII –  za +Stefanię Urbaniak w 9 dzień po śmierci;

Środa, 5/XII – dziękczynna z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy;

Czwartek, 6/XII – 1) 8.oo – I CZWARTEK – za ++kapłanów;

2) 17.ooo – za +Mikołaja i +Antoninę Sosnowskich;

Piątek, 7/XII –  za Parafian;

Sobota, 8/XII – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8.oo – za +Aleksandrę/!/, +Mariana, +Zdzisława , +Pawła , +Bronisława

i za zmarłych rodziców ;

9.45 – za ++Parafian;

MSZE ŚW. W NIEDZIEŁĘ, 9/XII

     8.oo – za +Leokadię i +Mariana;

9.45 – za ++Parafian;

11.3o – w intencji małego Marcela Wieczorka, który dostąpi łaski chrztu;

19.oo – za +Edwarda Wojciechowskiego.

SŁOWO NA ROZESŁANIE

     Na zakończenie, przywołajmy jeszcze raz słowa z dzisiejszej Ewangelii: „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” Dla wierzącego nie jest ważne zło z przeszłości, ale obietnica, którą przyniósł Chrystus. Adwent, to nie czas pokuty za to co było, ale czas skupienia się na tym, co będzie.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na drogach życia, byśmy je świadomie przeżyli i przygotowali się na spotkanie z Chrystusem – naszym Panem i Zbawicielem.