Pielgrzymka do Izraela: 22-29 marzec 2017 r.

plakat-marzec-2017-6

22-29 marzec 2017 r.

Dzień 1, 22.03.2014 (śr):      PRZELOT DO IZRAELA

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 3 godziny przed odlotem. Wylot do TLV o godz. 22.50.

Dzień 2, 23.03 (czw):            CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET

Po wylądowaniu ok. godz. 3.40 i spotkaniu z przewodnikiem, przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Zakwaterowanie w hotelu w Nazarecie. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornym nabożeństwie adoracji Groty Zwiastowania.

Dzień 3, 24.03 (pt):               G. TABOR – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4, 25.03 (sb):               BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrziciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Uroczysta kolacja w restauracji w stylu beduińskim, z tańcami. Nocleg w Betlejem.

Dzień 5, 26.03 (ndz):            JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Zwiedzanie Góry Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (Menora i Knesset, przejazd przez dzielnicę ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone miasto oraz Ściana Płaczu).

Dzień 6, 27.03 (pn):              BETANIA – WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD

Śniadanie. Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Następnie Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia. Przejazd do Kacar El Jahud – wizyta nad Jordanem – odnowienie chrztu dla pielgrzymów w prawdziwym miejscu chrztu Pana Jezusa. Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Przejazd do Betlejem. Po drodze panorama na kanion Wadi Qelt. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7, 28.03 (wt):              JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Następnie przejście przez dzielnicę żydowską Starego Miasta (Cardo, synagoga Hurva i Złota Menora pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8, 29.03 (śr):               JEROZOLIMA – TEL AVIV – WARSZAWA

Wczesne śniadanie (kawa, herbata, ciastka). Ok. 1.00 w nocy wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Ok 5.20 odlot do Warszawy.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Świadczenia:

– przelot (ok. 1200 zł)

– transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko do Warszawy

– ubezpieczenie

– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

– polskojęzyczny przewodnik,

– 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.

– wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie

– taksówki na Górę Tabor

– prom po Jeziorze Galilejskim

– ryba św. Piotra

– wycieczka „Jerozolima nocą”

– wjazd kolejką linową na G. Kuszenia

– codzienne msze święte

– „Wieczór beduiński”- uroczysta kolacja

Dodatkowe opłaty:

– dopłata do pokoju jednoosobowego – 170 USD/os

– napoje do posiłków

– prywatne wydatki

– taca pielgrzymów z Mszy świętej

– opieka duchowa na całej trasie

– inne nie objęte programem