OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 X 2012 R.

TRZYDZIESTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 X 2012 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W minionym tygodniu zostały odwiezione dary z Tygodnia Miłosierdzia do Seminarium Duchownego. Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne BÓG ZAPŁAĆ jak również Panu Bobryckiemu z Lubiatowa za odwiezienie własnym transportem.

Dziś kończy się Tydzień Misyjny. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy złożyli w ubiegłą niedzielę ofiarę na tacę na potrzeby misji.

Również dziś, o 163o, zebranie Rady Parafialnej.

Kończymy także październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Ostatnie nabożeństwo w środę, 31 października. W tym też dniu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej  przyjdą do kościoła  wcześniej, na godz. 16-tą,  wraz ze swoimi rodzicami na specjalne nabożeństwo podczas którego nastąpi akt zawierzenia Matce Bożej, Królowej Różańca Świętego. Dzieci na pamiątkę otrzymają poświęcone różańce.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek,  Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Do chorych z sakramentalną posługą udam się jednak nie w I Piątek – ze względu na zbieżność z Dniem Zadusznym, a w środę przed Wszystkimi Świętymi.

W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte bez zmian – o 8.oo, 9.45, 11.3o i 19.oo. O 14-tej procesja. na cmentarzu. Rozpocznie Tydzień Modlitw za zmarłych. Po procesji poświęcenie nowych postawionych w tym roku pomników. Msza Święta o 19-tej za zmarłych kapłanów.

Od południa 1/XI do północy 2/XI za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga Ojca, można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących pod zwykłymi warunkami, tzn. spowiedź i Komunia święta oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Taki sam odpust  można uzyskać od 1 do 8 listopada za samo nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się przynajmniej w myślach w intencji zmarłych.

W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msze Święte do południa o 8-ej, 9.45. Po południu w Zaborze Wielkim o 15-tej procesja na tamtejszym cmentarzyku z modlitwami za zmarłych, a 17-tej w Miękini  Msza św. z wypominkami z ulic: Lipowej, Górnej, Sosnowej, Modrzewiowej, Jodłowej, Wiosennej i Letniej.

W sobotę, 3 listopada – Msza św. o 8-ej – jak w każdą sobotę – z wypominkami z ulic: Leśnej, Willowej, Wrocławskiej, Wesołej, Radosnej i Spacerowej.

     Po południu Msza św. niedzielna w Lubiatowie o 16-tej.

W niedzielę, 4 listopada, Msze św. do południa – jak w każdą niedzielę – bez zmian; wieczorem o 19-tej z wypominkami z ulic: Osiedlowej, Ogrodowej, Pocztowej, Zaułkowej i Kolejowej.

Od poniedziałku do czwartku Msze św. jak w każdy powszedni dzień o 17-tej z wypominkami wg następującego podziału;

poniedziałek, 5 listopada – z ulic: Kościuszki, Chmielowej, Zachodniej, Polnej, Kościelnej  i Zielonej;

wtorek, 6 listopada – z ulic: Sportowej, Ulowej, Wiśniowej, Kwiatowej, Słonecznej, Krótkiej, Piaskowej i Świerkowej;

środa, 7 listopada – z ulic: Mrozowskiej, Dolnobrzeskiej, Młyńskiej i Akacjowej;

              czwartek, 8 listopada – z Klęki, Zaboru Wielkiego, Zaboru Małego i Lubiatowa.

MSZE ŚW. W TYGODNIU:

Poniedziałek, 29/X – w intencji małżonków Joanny i Grzegorza Michałków w miesiąc

po ślubie;

Wtorek, 30/X – 1) za +Stefana Strycharczyka – od wnuczki Małgorzaty z rodziną;

2) za +Helenę Zdebiak w 9 dzień po śmierci;

Środa, 31/X – dziękczynna z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy;

Czwartek, 1/XI – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

8.oo – za zmarłych z rodziny Kaniowskich i Kumańskich;

9.45 – za +Gertrudę Raim;

113o – za +Łukasza, Stefanię Bazyszyn oraz za ++rodziców z obojga stron;

19.oo – I Czwartek: za wszystkich zmarłych kapłanów;

Piątek, 2/XI – DZIEŃ ZADUSZNY

8.oo – za +Tadeusza Teodora Matudę;

9.45 – w intencjach Ojca Świętego

15.oo – Procesja na cmentarzu w Lubiakowie

17.oo – za wszystkich zmarłych  z wypominkami.,

SŁOWO NA ROZESŁANIE