OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 IV 2015 R.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2015 r.

1. Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z tego względu w naszej parafii gościmy kleryków I Roku naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego z Henrykowa wraz z ojcem duchownym ks. Arkadiuszem Krukiem. Klerycy w czasie mszy św. o 8.00 i 11.00 przygotowują asysty. Po południu o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo powołaniowe, po nim w ogrodzie przy plebanii dla chętnych spotkanie rekreacyjne z klerykami .
  1. Trwają przygotowania do uroczystości czekającej naszą parafialną wspólnotę. 7.06. 2015 r. podczas mszy św. o godz. 13.00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej ś.p. ks. Kanonikowi Michałowi Kawulce. Uroczystości będzie przewodniczył Jego Eminencja ks. Kard. Henryk Gulbinowicz.
  1. 16.05. 2015 r. w Katedrze Wrocławskiej kleryk Kamil Sławiński przyjmie święcenia diakonatu. Na tę uroczystość zaprasza naszą parafialną wspólnotę.

1. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od 9.30. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00

1. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe po wieczornej mszy św. natomiast w sobotę po mszy św. porannej.

6.Ponieważ Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzona 3. maja w tym roku wypada w niedzielę, dlatego na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zostaje ona przeniesiona na sobotę 2 maja. W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

1. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się :

– Paweł Babik, kawaler zam. Źródła, ul. Wiśniowa 3

– Kalina Jaworek, panna, zam. Miękinia, ul. Wrocławska 6 – zapowiedź trzecia

*************

– Marcin Piotr Grudziński, kawaler, s. Eugeniusza i Reginy, ur. 1.03.1983 Środa Śląska, zam. Klęka 1

– Justyna Szeliga, panna, c. Czesława i Wioletty, ur. 13.09. 1988 Środa Śląska, zam. Pisarzowice, ul. Sportowa 2 – zapowiedź druga

1. INTENCJE MSZALNE W TYGODNIU:

Niedziela (26 IV) godz.8.00 – ++ Leokadia, Władysław Kaniowscy, + Irena

Perlak

godz. 11.00 – w intencji parafian

godz. 19.00 – + Waldemar Markowski, Anna Jakubczyk,

Marianna, Stanisław, Franciszka, Stefan,

Zbigniew, Eugeniusz z rodz. Stępień

Poniedziałekw intencji parafian

Wtorekw 25.r. małżeństwa Aliny i Krzysztofa o Boże błogosławieństwo na

dalsze życie i łaskę zdrowia dla całej rodziny Kropiwnickich

Środaw intencji Antosi o zdrowie i Boże błogosławieństwo w 1.r. urodzin

oraz o potrzebne łaski dla jej rodziny

Czwartekw 40.r. śmierci Michała Gospodaryka o radość wieczną oraz za

zmarłych Anielę i Zenobiusza Gospodaryków.

Piątek godz. 8.00 ++ Adam Dziwer (7.r. śmierci), + Waldemar Dziwer i za

zmarłych rodziców z obu stron

godz. 18.00 – w intencji Ewy o potrzebne łaski Panu Bogu wiadome

Sobota (2 V) godz. 8.00 – w int. Marii o łaskę uzdrowienia

godz. 18.00 –

Niedziela (3 V) godz.8.00 – intencje Żywego Różańca

godz. 11.00 – + Stanisław Partyka (1.r. śmierci )

godz. 19.00 – + Maria Kochańska ( od koleżanek z pracy)

1. Serdeczne podziękowanie za sprzątanie i dekorację kościoła wewnątrz a także jego otoczenia dla p. Łopatka, Stankiewicz, Charęza, Krzyś, Troska i Kiepas. W tym tygodniu prosimy rodziny zamieszkałe przy ulicy Chmielowej.

„ Bóg wszelkiej pociechy niech kieruje naszym życiem w pokoju i udzieli nam swojego błogosławieństwa”