OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 IV 2015 R.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.04.2015 r.

1. Dzisiaj w 3. Niedzielę  Wielkanocy rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Temat Tygodnia:„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
  1. W przyszłą niedzielę – IV niedzielę Wielkanocną przypada Niedziela Dobrego Pasterza. W naszej parafii gościć będziemy kleryków I Roku naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego z Henrykowa.
  1. Trwają przygotowania do uroczystości czekającej naszą parafialną wspólnotę. 7.06. 2015 r. podczas mszy św. o godz. 13.00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej ś.p. ks. Kanonikowi Michałowi Kawulce.

1. 31.05. 2015 r. w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej na dodatkowej mszy św. o godz. 12.00.
  1. Po uroczystości I Komunii świętej i po czerwcowej uroczystości Bożego Ciała planujemy przystąpić do renowacji wnętrza naszej świątyni.
  1.  16.05. 2015 r. w Katedrze Wrocławskiej kleryk Kamil Sławiński przyjmie święcenia diakonatu.
  1. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się :

– Paweł Babik, kawaler zam. Źródła, ul. Wiśniowa 3

– Kalina Jaworek, panna, zam. Miękinia, ul. Wrocławska 6 – zapowiedź druga

*************

– Marcin Piotr Grudziński, kawaler, s. Eugeniusza i Reginy, ur. 1.03.1983 Środa Śląska, zam. Klęka 1

– Justyna Szeliga, panna, c. Czesława i Wioletty, ur. 13.09. 1988 Środa Śląska, zam. Pisarzowice, ul. Sportowa 2 – zapowiedź pierwsza

1. INTENCJE MSZALNE W TYGODNIU:

Niedziela (19 IV) godz.8.00 – + Józef Jaworski, za zmarłych rodziców z obu

stron i zmarle rodzeństwo

godz.11.00 – ++ Zofia, Józef Stasiak

godz.19.00 – + Józef Kotuła (1.r. śmierci), za zmarłą jego żonę

Janinę oraz zmarłych rodziców i rodzeństwo

Poniedziałek+ Bronisława Olchowa (4.r. śmierci), za zmarłych z rodziny

Sierotów i Legieciów ( od siostry)

Wtorek+ Roch Duś

Środa+ Dariusz Woś

Czwartekw intencji parafian

Piątek – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Henryki Bednarz ( od III Róży

Różańcowej)

Sobota godz. 8.00– + Jan Augustynowicz (1.r. śmierci)

Niedziela (26 IV) godz.8.00 – ++ Leokadia, Władysław Kaniowscy, + Irena

Perlak

godz. 11.00 – w intencji parafian

godz. 19.00 – ++ Waldemar Markowski, Anna Jakubczyk,

Marianna, Stanisław, Franciszka, Stefan,

Zbigniew, Eugeniusz z rodz. Stępień.

1. Serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w dniu wczorajszym dla p. Romanowskich, Kita, Kuczma i Kimel. W tym tygodniu prosimy rodziny zamieszkałe przy ulicy Kościuszki 9,13,15,17

„ Bóg wszelkiej pociechy niech kieruje naszym życiem w pokoju i udzieli nam swojego błogosławieństwa”