OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 X 2012 R.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 X 2012 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom po krańce świata. Taca z dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Także dziś, po Mszy św. o 9.45 krótkie zebranie rodziców młodzieży gimnazjalnej w związku z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę zebranie Rady Parafialnej po południu, o 16.3o, w kancelarii parafialnej w związku z wizytacją kanoniczną w 2013 roku.

Również w przyszłą niedzielę, ostatnią października, obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

Dobiega końca październik, miesiąc modlitwy różańcowej. To ostatnia sposobność, by jeszcze chociaż parę razy uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Na ławkach zostały wyłożone kartki wypominkowe. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, składamy do skarbon wystawionych w stałych miejscach – przed ołtarzem z prawej strony i na chórze pośrodku.  W przyszłą niedzielę będzie podany szczegółowy porządek uroczystości Wszystkich Świętych i Tygodnia Modlitw za Zmarłych wraz z wypominkami.

Na kracie metalowej w głównym wejściu do kościoła została zainstalowana skarbonka na ewentualne ofiary na potrzeby kościoła. Podyktowane to zostało przede wszystkim potrzebą Parafian, ale bezpośrednim powodem podjęcia tej decyzji była postawa Pielgrzymów ze szlaku Świętego Jakuba Apostoła nawiedzających nasz kościół, którzy często chcieli złożyć jakąś ofiarę, a nie mieli ku temu sposobności.

Dziękujemy ostatniej ekipie rodzin z Kolejowej 1 za przygotowanie kościoła na niedzielne świętowanie i zapraszam na Mszę św. dziękczynną, jak zawsze w środę o 17-tej. Przygotowanie kościoła na następną niedzielę powierza się rodzinom z Kolejowej 8/2 – Gieniborom, 8/3 – Sarzyńskim, 8/4 – Wójcikowskim, 6 – Wosiom i 2 – Gołąbkom.

 

       MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 22/X – w intencji Anny i Piotra Chmielewskich w miesiąc po ślubie;

Wtorek, 23/X – 1) za +Jana Wojtarowicza i ++rodziców;

2) o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i o upragnione zdrowie

dla Bartosza Miejskiego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny w

o piece  nad chorym Bartoszem;

 

Środa, 24/X – 1) Dziękczynna z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy;

2) w intencji Łucji w 9 rocznicę urodzin i Łukasza Łach

o zdrowie i błogosławieństwo;

Czwartek, 25/X – za +Stefana Strycharczyka – od córki Joanny z synem;

Piątek, 26/X – za +Stefana Strycharczyka – od córki Bożeny z rodziną;

Sobota, 27/X – 8.oo – za +Halinę Nawlokę w 30 dzień od śmierci;

 

NIEDZIELA, 28/X:

     8.oo – za +Józefa Jaworskiego oraz za ++rodziców i ++rodzeństwo z obu stron;

9.45 – za +Bronisława (12 roczn.), +Kazimierza, +Jana Grudzińskich oraz za

++rodziców i całą ++rodzinę z obojga stron;

11.3o – w intencji Amelii w pierwszą rocznicę urodzin – z błogosławieństwem;

19.oo – za +Tadeusza Kufla /imieniny/- o Boże miłosierdzie – i w intencji Lucyny

/urodziny/ – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

 

SŁOWO NA ROZESŁANIE

     Świadomi obdarowania przez Pana i pouczeni Jego przykładem, bądźmy wiernymi naśladowcami Jego życia służąc sobie nawzajem. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.