OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 XI 2014 R.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   30 XI 2014r.

1. Przeżywamy dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy tym samym nowy rok liturgiczny, którego tematem są słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  1. W pierwszą niedzielę Adwentu następuje poświęcenie opłatków wigilijnych i przekazanie ich przychodzącym rodzinom. Po opłatki przychodzi głowa rodziny – ojciec lub matka; mogą towarzyszyć dzieci. Ofiary z okazji otrzymanych opłatków będą przeznaczone na restaurację wnętrza naszej świątyni, co zostało uzgodnione z radą parafialną. Będzie je można składać do skarbon umieszczonych obok prasy katolickiej oraz na chórze.

1. W tym tygodniu roraty będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. W pozostałe dni przeżywać będziemy I Czwartek, I Piątek (odwiedziny chorych) i I Sobotę miesiąca.
  1. 6 grudnia/ sobota/ – św. Mikołaja; w naszym kościele spodziewamy się przybycia Jego wysłannika w niedzielę 7. Grudnia po mszy św. o godz. 11.00.
  1. Od II Niedzieli Adwentu będzie można nabywać duże lub małe świece „Caritas” na stół wigilijny.
  1. Kalendarz liturgiczny w bieżącym tygodniu:

3 XII – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

4 XII – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego

4 XII – wspomnienie św. Barbary

6 XII – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

1. INTENCJE MSZALNE W TYGODNIU:

Niedziela (30 XI ) godz.8.00 – + Andrzej Wojciechowski

godz.11.00 – w intencji Marcelka ( od babci)

godz.19.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata w 79. r. urodzin p. Janiny Lewandowskiej

Poniedziałek – /roraty/+ Andrzej Wojciechowski (od sąsiadów z bloku nr 17)

Wtorek –/roraty/ w intencji parafian

Środa –/roraty/ + Adela Krzyżak (30 dzień po pogrzebie)