OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 XI 2014 R.

32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 XI 2014 r.

  1. Dzisiaj, w niedzielę 9. listopada obchodzimy po raz szósty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W szczególny sposób modlimy się i wspieramy chrześcijan w Syrii, Iraku i Nigerii.
  1. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie „Walka Duchowa” i Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji „Solniczka”, przy współpracy różnych wspólnot i duszpasterstw naszej Archidiecezji, organizują Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem: „Wyleję Ducha Mojego”, które odbędą się w dniach 29-30 listopada 2014 roku, w godz. 9.00 – 21.00. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, który wraz z organizatorami zachęca kapłanów i wiernych do licznego uczestnictwa, by wspólnie uwielbiać Boga w mocy Ducha Świętego.
    Rekolekcje rozpoczną nowy Rok Liturgiczny, który przeżywany będzie w Kościele w Polsce pod hasłem „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”, a w naszej Archidiecezji jako „Czas łaski”. Na to wydarzenie zostali zaproszeni o. Antonello Cadeddu, założyciel „Przymierza Miłosierdzia”, a także reżyser filmowy Lech Dokowicz.

  1. 11. listopada przypada Święto Niepodległości. Msze św. według porządku niedzielnego. Niepodległościowy charakter tego dnia zaakcentujmy poprzez wywieszenia flag narodowych.
  1. Jutro, w poniedziałek 10. listopada msza św. o godz. 9.00 z racji Święta Niepodległości z udziałem przedstawicieli wojska oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Orła Białego w naszej miejscowości.
  1. W przyszłą niedzielę 16. listopada na godz. 17.00 na plebanię zaproszeni są kandydaci i młodsi ministranci (szkoła podstawowa) oraz ich rodzice.
  1. Kalendarz w bieżącym tygodniu:

10 XI – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

11 XI – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

12 XI – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

13 XI – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

  1. INTENCJE MSZALNE W TYGODNIU:

Niedziela (9 XI ) godz.8.00 – ++ Wacława, Tadeusz Bedlińscy

godz.11.00 – ++ Mieczysław, Stefania Lotycz, ++ Maria,

Władysław Pitak

godz.19.00 – + Piotr Kunik (25r. śmierci) i za zmarłych rodzicow i

rodzeństwo z obu stron

Poniedziałekgodz. 9.00w intencji ojczyzny

godz. 17.00 – za parafian

Wtorek (11 XI) – godz.8.00 – + Helena Lewińska (10r.śmierci), za zmarłych z rodziny

Lewińskich i Hajkowskich

godz.11.00 – ++ Marcin, Zdzisław, Michał Marcinowscy

godz.19.00 – w 18r. śmierci: ++ Edward, Gertruda, Józefa,

Stanisław, Monika, Jan

Środaw pewnej intencji

Czwartek++Janina, Tadeusz, Wiesław, Anna Kosowscy

Piątek –

Sobota godz. 8.00 – ++ Jadwiga Banach, Stanisław Banach, ich zmarli rodzice i

rodzeństwo

godz. 16.00 – msza św. w Lubiatowie

Niedziela (16 XI ) godz.8.00 – za zmarłych z rodziny Kamińskich: Leon, Teresa,

Władysław, Janina

godz.11.00 – ++ Celina, Tadeusz Pryszcz i zmarli rodzice z obojga stron

godz.19.00 – ++ Maria, Ludwik Fuławka i zmarli rodzice z obojga stron

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Czesławie Rybotyckiej, Jolancie Tomkowicz, Kazimierze Myca, Jadwidze Augustynowicz, Katarzynie Olszewskiej, Krystynie Januszkiewicz, Bożenie Krzyżak i p. Grzegorzowi Kalinowskiemu za przygotowanie naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Willowej 23,27,29,31a, 31b.

„ Bóg wszelkiej pociechy niech kieruje naszym życiem w pokoju i udzieli nam swojego błogosławieństwa”