OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 XI 2014 R.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   30 XI 2014r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy tym samym nowy rok liturgiczny, którego tematem są słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
 1. W pierwszą niedzielę Adwentu następuje poświęcenie opłatków wigilijnych i przekazanie ich przychodzącym rodzinom. Po opłatki przychodzi głowa rodziny – ojciec lub matka; mogą towarzyszyć dzieci. Ofiary z okazji otrzymanych opłatków będą przeznaczone na restaurację wnętrza naszej świątyni, co zostało uzgodnione z radą parafialną. Będzie je można składać do skarbon umieszczonych obok prasy katolickiej oraz na chórze.

Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 XI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 XI 2014 R.

34 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 XI 2014 r.

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, będąca Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 17.00 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Po każdej mszy św. będą rozdawane poświęcone opłatki wigilijne.

 

 1. W najbliższy piątek w ramach modlitwy o intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.00

Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 XI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 XI 2014 R.

33 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 XI 2014 r.

 1. Dzisiaj na godz. 17.00 na plebanię zaproszeni są kandydaci do Liturgicznej Służby Ołtarza i młodsi ministranci (szkoła podstawowa) oraz ich rodzice.
 1. W naszej parafii powstaje grupa modlitewna dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Należący do niej będą spotykać się na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek o godz. 16.30. Pierwsze spotkanie 28 XI 2014 r.
 1. Poszukuje się chętnych do pielęgnowania osoby niepełnosprawnej. Zainteresowani mogą zgłaszać się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 XI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 XI 2014 R.

32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 XI 2014 r.

 1. Dzisiaj, w niedzielę 9. listopada obchodzimy po raz szósty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W szczególny sposób modlimy się i wspieramy chrześcijan w Syrii, Iraku i Nigerii.
 1. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie „Walka Duchowa” i Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji „Solniczka”, przy współpracy różnych wspólnot i duszpasterstw naszej Archidiecezji, organizują Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem: „Wyleję Ducha Mojego”, które odbędą się w dniach 29-30 listopada 2014 roku, w godz. 9.00 – 21.00. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, który wraz z organizatorami zachęca kapłanów i wiernych do licznego uczestnictwa, by wspólnie uwielbiać Boga w mocy Ducha Świętego.
  Rekolekcje rozpoczną nowy Rok Liturgiczny, który przeżywany będzie w Kościele w Polsce pod hasłem „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”, a w naszej Archidiecezji jako „Czas łaski”. Na to wydarzenie zostali zaproszeni o. Antonello Cadeddu, założyciel „Przymierza Miłosierdzia”, a także reżyser filmowy Lech Dokowicz.

Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 XI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 XI 2014 R.

31 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 XI 2014 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W tym tygodniu będziemy polecać ich w modlitwie wspominkowej od poniedziałku do soboty włącznie. Wypominki codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj o godz. 14.00 procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu w Zaborze Wielkim oraz poświęcenie nowego krzyża.
 1. Serdeczne podziękowanie dla darczyńców na rzecz naszego seminarium duchownego we Wrocławiu. Bóg zapłać państwu Gospodaryk, Hubaj, Dziwer, Suchińskim, Krzyś, Watracz, Jaworskim i Czerwony. Bóg zapłać także tym, którzy złożyli na rzecz seminarium ofiary pieniężne.

Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 XI 2014 R.