OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 VI 2014 R.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTYCH  APOSTOŁÓW  PIOTRA  I  PAWŁA

(13 NIEDZIELA  W  CIĄGU  ROKU – 29 VI 2014 r.)

1.W tych dniach żegnaliśmy ks. Kanonika Ludwika Sosnowskiego, który 19 lat   duszpasterzował w naszej wspólnocie parafialnej w Miękini  a teraz przeszedł na emeryturę. Zachowujemy Go we  wdzięcznej modlitewnej pamięci. Niech Pan Bóg wynagrodzi Jego kapłański trud i błogosławi przez orędownictwo Matki Najświętszej na dalsze lata kapłańskiego życia. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 VI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 VI 2014 R.

12 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU –  22 VI 2014 r.

     Przeżywamy Tydzień Eucharystyczny. Codziennie, po nabożeństwie czerwcowym, procesja eucharystyczna. W czwartek, na zakończenie Tygodnia, poświęcenie wianków. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to także ostatni dzień mojego proboszczowania w Miękini. W sobotę – w dzień Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy Świętej rannej udam się do Wrocławia na nowe miejsce zamieszkania w Domu Księży Emerytów – ul. Katedralna 12. Dzisiaj więc składam moje serdeczne podziękowanie Panu Bogu i Wam za 19 lat duszpasterzowania w Miękini. – wszystkim za wszystko dziękuję, jeżeli w czymś uraziłem – przepraszam, a Panu Bogu, w Najświętszej Trójcy Jedynemu, niech będzie wieczna część i chwała. Amen. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 VI 2014 R.

Pożegnanie księdza Ludwika Sosnowskiego w Lubiatowie

2014.06.21 odbyła się ostatnia msza święta ks. Ludwika Sosnowskiego w Lubiatowie.

[embedplusvideo height=”388″ width=”584″ editlink=”http://bit.ly/1ntgCtG” standard=”http://www.youtube.com/v/Veb1tIenlCY?fs=1″ vars=”ytid=Veb1tIenlCY&width=584&height=388&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep5851″ /]

Nowy proboszcz Miękini

Na zebraniu Rady Parafialnej, ksiądz proboszcz Ludwik Sosnowski poinformował nas, że nowym proboszczem Miękini będzie najprawdopodobniej ks. dr Waldemar Kocenda (51 lat)

Ksiądz Waldemar był ojcem duchowym seminarium w Henrykowie, następnie ojcem duchowym seminarium we Lwowie, a teraz powitamy go my.

Znalezione w sieci: POŻEGNANIE O. WALDEMARA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 VI 2014 R.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ZIELONE ŚWIĘTA

 8 VI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Wczoraj, po długich latach ciężkiej choroby zmarła nasza parafianka  śp.+Halina Korzeniowska. Pogrzeb we wtorek o godz. 15-tej. Polecajmy ją naszymi modlitwami miłosierdziu Bożemu – niech odpoczywa w pokoju.

Dzisiaj o godzinie 11-tej dzieci z klas czwartych uroczyście obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Z tego powodu zmiana tajemnic różańcowych przeprowadzona będzie po południu podczas nabożeństwa czerwcowego do Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 17-tej. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 VI 2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 VI 2014 R.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA –  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO –     1 VI  2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeżywamy wielkie święto parafialne. Mianowicie – 35. dzieci z klas trzecich po raz pierwszy będą uczestniczyły w pełni we Mszy Świętej, tzn. pierwszy raz podczas Mszy Świętej przystąpią do komunii – czyli uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do środy włącznie będą kontynuowały tzw. Biały Tydzień Eucharystyczny uczestnicząc codziennie we Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym w strojach pierwszokomunijnych. Polecajmy ich naszymi modlitwami szczególnej opiece Opatrzności Bożej, tym bardziej że dziś jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 VI 2014 R.