OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 XII 2013 R.

I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 29 XII 2013 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Rozpoczynający się nowy tydzień w oktawie Bożego Narodzenia łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego 2013. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o 17-tej. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy 2014.  Serdecznie zapraszam. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 XII 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 XII 2013 R.

 CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 22 XII 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu.   Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszaj- my tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

     W poniedziałek, 23 grudnia, czyli jutro – Msza Święta jeszcze normalnie wg stałego porządku parafialnego, a więc o 17-tej. We wtorek , 24 grudnia, Wigilia. Ostatnie Roraty – Msza Święta o godzinie 9-tej. Dzieci po raz ostatni w tym Adwencie będą losowały figurki adwentowe, by je gościć w swoim domu aż do Trzech Króli. Dzieci uczestniczące w ostatnich Roratach otrzymają miłą niespodziankę, którą pokażą swoim rodzicom dopiero podczas Wigilii.

Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 XII 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 XII 2013 R.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 15 XII 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dzisiaj, w trzecią niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin . Troskom o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, a przede wszystkim modlitwa wspólnotowa domowego Kościoła. Rodzina jest przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. A może w tych dniach odmówimy wspólnie, całą rodziną, pacierz wieczorny. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 XII 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 XII 2013 R.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 8 XII 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożoną dziś ofiarę na tacę przeznaczoną na pomoc Kościołom na Wschodzie.

Przeżywamy drugi tydzień adwentu; we wtorek pierwsza spowiedź adwentowa w naszym dekanacie, z tego powodu Mszy Świętej roratniej o 17-tej nie będzie. Będzie

natomiast odprawiona rano o 8-ej. Za dwa tygodnie, 21/XII (sobota), spowiedź adwentowa w naszym kościele; rano od 8.3o–9.oo, i po południu od 16.-tej do 17-tej. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 XII 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 XII 2013 R.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 1 XII 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczno–duszpasterski: WIERZĘ W SYNA BOŻEGO. Na ten temat skierowany jest do nas List Pasterski Biskupów Polskich, który będzie odczytany w przyszłą niedzielę. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, więc po każdej Mszy Świętej adoracja zakończona błogosławieństwem eucharystycznym Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 XII 2013 R.