OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 X 2013 R.

30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 X 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Pięknie, wprost wzruszająco, przeżyliśmy Uroczystość Nawiedzenia Krzyża Papieskiego Błogosławionego Jana Pawła II. Niech te przeżycia zapadną głęboko w sercach naszych. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej Uroczystości. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 X 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 X 2013 R.

29 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 X 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś trzecia niedziela października. We wszystkich kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej.

Na ławkach rozłożone są kartki wypominkowe. Od jutra będzie można je składać do skrzynek przed ołtarzem i na chórze jako zgłoszenie swoich bliskich zmarłych do modlitwy Kościoła, bowiem „Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych” (z II Księgi Machabejskiej). A przy okazji jest to przypomnieniem, że już czas na  porządki na cmentarzu przy grobach rodzinnych, i nie tylko. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 X 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 X 2013 R.

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 X 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś Ojciec Święty Franciszek zawierza cały świat Matce Bożej Fatimskiej. Łączmy się duchowo, powierzajmy siebie, swoje rodziny Panu Bogu przez szczególną opiekę i orędownictwo Maryi, Matki Kościoła.

Przypominam, że nabożeństwo różańcowe w niedziele jak i w tygodniu o godz. 17-tej; w sobotę o 8-ej rano

Przeżywamy XIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu; sposobność złożenia ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli na Żywy Pomnik Jana Pawła II – po każdej Mszy Świętej do specjalnie na ten cel przygotowanych skarbonek. Każdy kto złoży ofiarę, w nagrodę otrzyma egzemplarz prasy katolickiej – proszę łaskawie przyjąć. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 X 2013 R.