OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 VI 2013 R.

XII-XIII NIEDZIELE W CIĄGU ROKU – 23 i 30 / 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     W najbliższą sobotę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dzień ten, w 2013 roku jest dla mnie szczególny, bowiem 50 lat temu

– 29 czerwca 1963 roku – przyjąłem święcenia kapłańskie z rąk Księdza Biskupa Pawła Latuska – rektora Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 VI 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 VI 2013 R.

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16VI 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś po południu, o godzinie 15-tej, odbędzie się uroczysty ingres do Katedry Wrocławskiej nowo mianowanego Ordynariusza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Od tej chwili nowo mianowany Arcybiskup Metropolita staje się oficjalnym rządcą i pasterzem Archidiecezji Wrocławskiej, którego imię będzie wymieniane w każdej Mszy Świętej. Odchodzącemu w stan spoczynku, dotychczasowemu Metropolicie Arcybiskupowi Marianowi Gołębiewskiemu składamy serdeczne podziękowania za Jego ofiarną posługę pasterską w naszej Archidiecezji, a nowego Ordynariusza otoczmy szczerą modlitwą z prośbą o błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na długie lata Jego pasterzowania. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 VI 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09 VI 2013 R.

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 VI 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    „Czy można w trzy minuty wyjaśnić prawdy wiary? – pyta się  w dzisiejszym numerze GOŚĆ NIEDZIELNY na tytułowej pierwszej stronie – Przekonaj się ! Obejrzyj film na dołączonej do <Gościa> płycie DVD” . Płyta ta, to dla Czytelników GOŚCIA, a dla nas wszystkich do nabycia w zakrystii, dla uczniów w szkole – u Pań Katechetek.  Według ich opinii, którą całkowicie podzielam,  i opinii rodziców, którzy z treścią płyty się zapoznali, jest to rewelacyjny przekaz prawd wiary z łatwością przyswajalny prze dzieci i nie tylko. Sądzę, że w Roku Wiary, taka płyta powinna zagościć w każdym domu, skoro w każdym domu jest telewizor i komputer. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09 VI 2013 R.

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02 VI 2013 R.

IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 VI 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Komunikaty:

1) Ogłoszenie nowego Metropolity Wrocławskiego – J.E. Ksiądz  Arcybiskup Józef Kupny – ingres do katedry wrocławskiej 16 czerwca o 15-tej.

2) Pożegnanie E.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego w sobotę, 8 czerwca  – o 10-tej w katedrze wrocławskiej Msza Święta dziękczynna. Czytaj dalej GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02 VI 2013 R.