OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 V 2013 R.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26 V 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 V 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 V 2013 R.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ZIELONE ŚWIĘTA

19 VI 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś, uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy okres wielkanocny a zarazem rozpoczynamy czas zwykły Roku Liturgicznego. Jutro, drugi dzień tradycyjnych Zielonych Świąt poświęcony jest Maryi – Matce Kościoła. Przez cały okres zwykły, czyli czas działania w Kościele Ducha Świętego, przed każdym kazaniem będziemy śpiewali pieśń błagalną do Ducha Świętego. Za tydzień niedziela Trójcy Przenajświętszej – u nas Pierwsza Komunia Święta, a za 11 dni Uroczystość Bożego Ciała – Rocznica Pierwszej Komunii. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 V 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 V 2013 R.

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE 12 MAJA 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     W nagłych i tragicznych okolicznościach odszedł od nas młody człowiek, młodzieniec – niespełna 18-to letni – Marcin Kowal. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 15-tej. Niech spoczywa w Bogu.

Kończy się okres wielkanocny, a zarazem przeżywamy miesiąc maryjny – maj. Nabożeństwa majowe w niedziele o 18.30 w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 V 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 V 2013 R.

 SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 MAJA 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Od poniedziałku do środy tego tygodnia, czyli po dzisiejszej szóstej Niedzieli Wielkanocnej, przypadają Dni Modlitw o urodzaje i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. O ile pogoda dopisze, msze w tych dniach będą poprzedzane procesjami błagalnymi wokół kościoła.

Jutro Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę św. Stanisława bp i m – głównego patrona Polski. W niedzielę – za tydzień – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Głowna Msza Święta (11.oo) będzie poprzedzona procesją upamiętniającą wstąpienie Pana Jezusa do nieba po czterdziestu dniach przebywania z apostołami od chwili swego zmartwychpowstania.

Przez wybory parafialne – jakie odbyły się w miesiącu marcu b.r. – do Rady Parafialnej zostali powołani następujący parafianie: z urzędu ks. Ludwik Sosnowski –jako proboszcz pełniący wg statutu rolę przewodniczącego, dalej: Anna Bartoń, Łukasz Bartoń, Olaf Burdziakowski, Józef Czerwony, Marek Czerwony, Wiesława Gawłowska, Jan Gospodaryk, Regina Grudzińska, Eugeniusz Grudziński, Józefa Guzik, Mikołaj Hubaj, Krystyna Krzyś, Czesława Marcinowska, Wanda Mitkiewicz, Zbigniew Pilch, Kacper Zamiar, Stanisław Ziejka i Józef Ziemiański.

Starej Radzie Parafialnej składam serdeczne podziękowania za ich ofiarny wkład w organizowanie życia parafialnego przez pięć ostatnich lat, a nową Radę proszę na pierwsze zebranie w środę tego tygodnia po Mszy Świętej wieczornej w kancelarii parafialnej o godzinie 19-tej.

Kropiwnickim z Lipowej 1 i 1a, łącznie z Seniorką, składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę, a o przygotowanie na następną niedzielę proszę rodziny z Lipowej 5 – Dudyczów, 5a –Strzelczaków, 6 –Wołkowskich.

Za miesiąc, 3 czerwca, przystępujemy do remontu wieży z całkowitą wymianą pokrycia hełmu wieży blachą cynk-tytanową. Remont bardzo kosztowny. Wstępny kosztorys wynosi 140 tysięcy złotych. Uzyskaliśmy dotację z Gminy w wysokości 80 tysięcy złotych, za co składam w tym miejscu serdeczne podziękowania. Oszczędności parafialnych mamy 17 tysięcy, resztę musimy do końca remontu spłacić sami. Zwracam się więc z prośbą do wszystkich parafian o składanie ofiar na pokrycie kosztów tego remontu.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, 6/V – za +Zbigniewa Stępnia;

Wtorek , 7/V – za +Kazimierę Kurpaską oraz za +Stefanię, +Władysławę, +Zdzisława i

Za ++rodziców +Jana i +Katarzynę;

Środa, 8/V – za +Stanisława Kitajczuka (V R.) oraz za ++rodziców z obojga stron;

Czwartek, 9V – za +Janinę Działko;

Piątek, 10/V – (początek nowenny do Ducha Świętego) – za +Emilię i +Władysława

Łuków, +Jadwigę i +Jana Tlałków oraz za ++rodziców z obojga stron;

Sobota, 11/V – 8.oo – za +Aleksandrę i +Mariana Wołkowskich, +Zdzisława

Pstrowskiego , za ++braci Pawła i Władysława Wołkowskich;

 

NIEDZIELA, 12/V WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

9.oo – za +Franciszka i +Krystynę Wołkowskich, +Tomasza Mianowskiego,

i za zmarłych z rodziny;

11.oo – w intencji Bartosza Wolańskiego w dniu jego chrztu;

19.oo – za +Jerzego, +Władysławę i +Stefana Uziak oraz za Narcyza Maziarza

i wszystkich zmarłych z rodziny Łacnych.

SŁOWO NA ROZESŁANIE 

Chrystus obiecuje swą obecność w nas, gdy będziemy zachowywać jego naukę. Umocnieni eucharystyczną wspólnotą wiary i miłości idźmy w nasze codzienne życie , by wnosić Boży pokój w nasze wspólnoty rodzinne, sąsiedzkie i koleżeńskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 IV 2013 R.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 KWIETNIA 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Tydzień temu, w IV Niedzielę Wielkanocną, przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną naszej Parafii łącznie z udzieleniem sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski! Składam też serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu tej uroczystości, a także wszystkim, którzy w tej uroczystości brali udział. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 IV 2013 R.