OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 III 2013 R.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 31 marca 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Jutro, 1 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze Święte bez zmian bez wieczornej. Przeżywać będziemy w kontekście katolickich wyższych uczelni. Będzie odczytany list Księdza Rektora Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu, a taca – jak co roku – przeznaczona na fundusz utrzymania tej Uczelni. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 III 2013 R.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

„Oto jest dzień, który dał nam Pan,

radujmy się w nim i weselmy”

                                                                ( Ps. 118)

 

Radosnych i błogosławionych

Świąt Wielkanocnych

– Nadziei naszego życia wiecznego,

Drogim Parafianom i naszym Gościom

życzy Ksiądz Proboszcz

W i e l k a n o c,  2 0 1 3  r.

T R I D U U M P A S C H A L N E – 28-31 III 2013 r.

T R I D U U M

P A S C H A L N E – 28-31 III 2013 r.

WIELKI CZWARTEK

18.oo  –   Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowieniaNajświętszego Sakramentu

  Uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu

do Kaplicy Czuwania – Ciemnicy

C z a s   n a   i n d y w i d u a l n ą   a d o r a c j ę

22.oo   –   zakończenie adoracji

Czytaj dalej T R I D U U M P A S C H A L N E – 28-31 III 2013 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 III 2013 R.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 24 marca 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 III 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 III 2013 R.

PIĄTA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 III 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa. W tym roku dzień ten jest szczególny i bardzo wymowny, bowiem – jak wszyscy wiemy – nowo wybrany  Papież – Ojciec Święty Franciszek, wybrał sobie ten właśnie dzień – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich – na uroczysty Ingres do Bazyliki Świętego Piotra, przyjęcia homagium Kardynałów-Elektorów i objęcia najwyższego Urzędu Stolicy Apostolskiej jako 266 Następca Świętego Piotra Apostoła. Naszymi serdecznymi modlitwami polecajmy Opatrzności Bożej Najwyższego Pasterza Kościoła Powszechnego – Ojca Świętego Franciszka. U nas Msza Święta o godzinie 11-tej Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 III 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 III 2013 R.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 III 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś kończymy rekolekcje  wielkopostne; po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo z odpustem zupełnym. Ojcu rekolekcjoniście, ks. kan. Janowi Banikowi, proboszczowi Lutynii składamy jak najserdeczniejsze podziękowanie za ubogacenie naszej wiary słowem Bożym, które płynęło z Jego serca do naszych serc. Wielkie Bóg zapłać Ojcze Rekolekcjonisto! Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 III 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 III 2013 R.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 III 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Kartki zgłoszeniowe do Rady Parafialnej (białe i kolorowe) są złożone na ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy; w razie potrzeby można je stamtąd wziąć. Swój głos wrzucamy do skrzynki wyborczej do Niedzieli Palmowej włącznie. Zachęcam do udziału w wyborach Rady Parafialnej. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 III 2013 R.