WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ W MIĘKINI W 2013 ROKU

     Obecna Rada Parafialna liczy 22 osoby. Dotychczasowy rozkład mandatów radnych w Parafii jest nierównomierny. Jest to m.in. powodem do nieefektywnego działania Rady.  Są rejony reprezentowane przez kilku radnych i są też takie rejony, które nie mają ani jednego przedstawiciela. Chodzi więc o podzielenie naszej Parafii na  takie rejony, który każdy z nich miałby swoich reprezentantów w Radzie. Czytaj dalej WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ W MIĘKINI W 2013 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 II 2013 R.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 II 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś obowiązuje nowy porządek Mszy Świętych w niedziele i święta: do południa o 9-tej i 11-tej; po południu o 19-tej. W Wielkim Poście Gorzkie Żale o 17-tej i w piątki Droga Krzyżowa również o 17-tej. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 II 2013 R.

WSPOMNIENIE O ŚP. KSIĘDZU KANONIKU MICHALE KAWULCE

WSPOMNIENIE O ŚP. KSIĘDZU KANONIKU MICHALE KAWULCE

PROBOSZCZU MIĘKIŃSKIM I DZIEKANIE ŚREDZKIM

     W sobotę, 9 lutego, pożegnaliśmy na wieczny spoczynek Księdza Kanonika Michała Kawulkę, tutejszego wieloletniego proboszcza, mojego bezpośredniego poprzednika sprzed 18-tu niespełna lat, a następcę ks. Stefana Iwanickiego sprzed 51 lat; przez dwa lata wcześniej – od 1960 do 1962 roku był tu wikarym. Czytaj dalej WSPOMNIENIE O ŚP. KSIĘDZU KANONIKU MICHALE KAWULCE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 II 2013 R.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 II 2013 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Nasz ks. kan. Michał Kawulka w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Stan jego ciężki, ale stabilny, wymaga dłuższej kuracji. Składam podziękowanie i wyrazy uznania tym osobom, które świadczą wiele troski w opiekowaniu się Księdzem Kanonikiem. Pamiętajmy o Nim w naszych serdecznych modlitwach. Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 II 2013 R.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ – 2 II 2013 R.

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ – 2 II 2013 R.

     Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa-Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką. Można też płomieniem świecy-gromnicy zaznaczyć główne wejście do swojego domu – oczywiście, przy zachowaniu wszelkiej ostrożności –  a wchodząc do wnętrza przy zapalonej gromnicy – wypowiedzieć słowa: ŚWIATŁO CHRYSTUSA ! – odpowiada się – BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI! Czytaj dalej ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ – 2 II 2013 R.