OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 I 2020 R

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

1. Dzisiaj w III niedzielę zwykłą obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

2. W najbliższą sobotę – pierwsza sobota miesiąca – modlitwa różańcowa o godz. 7.30, msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W przyszłą niedzielę 2. lutego przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (przynosimy ze sobą świece do poświęcenia). W ten dzień obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00.

4.Powołuje się Apostolat Modlitwy „Dwunastka”.

5. Serdeczne podziękowanie tym wszystkim panom, którzy pomagali przy demontażu elementów ołtarza w naszym kościele ( rusztowania, demontaż i załadunek elementów ołtarzowych itd.). Podziękowanie dla pań, pomagających przyjąć gości na plebanii w związku z wczorajszą uroczystością pogrzebową.

6. W najbliższą sobotę 1.02. wizyta kolędowa na ul. Zielonej, Sportowej, Wiśniowej i Ulowej

3.02 – ul. Kwiatowa, Słoneczna

4.02 – ul. Piaskowa, Krótka

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 I 2020 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 I 2020 R

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

1. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan. Stąd: a/ odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który będzie uczestniczyć w kilku nabożeństwach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i weźmie udział w zakończeniu tego tygodnia; b/ odpustu cząstkowego udziela się wiernemu, który pobożnie odmówi prawnie zatwierdzoną modlitwę o jedność chrześcijan np.: Wszechmogący i miłosierny Boże, który przez Syna swego zechciałeś zgromadzić w jeden lud różne narody, spraw łaskawie aby ci, którzy szczycą się imieniem chrześcijan, porzuciwszy jakiekolwiek podziały, utworzyli jedność w prawdzie i miłości oraz by wszyscy ludzie, oświeceni światłem prawdziwej wiary, spotkali się w braterskiej wspólnocie jednego Kościoła. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

2. Powołuje się Apostolat Modlitwy „Dwunastka”.

3. Serdeczne podziękowanie za sprawny demontaż bożnonarodzeniowych dekoracji w związku z rozpoczynającymi się w tym tygodniu pracami przy renowacji ołtarza w naszym kościele.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 I 2020 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 I 2020 R

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

1. Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy okres Bożego Narodzenia.

2. W czwartek 16 I wspólna modlitwa zanoszona przez orędownictwo św. Jadwigi Śląskiej. W modlitwie polecamy szczególnie nasz parafialny zespół Caritas.

3. W sobotę 18 I rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

4. W najbliższą niedzielę w naszym kościele wspólne kolędowanie. Można przybyć przebranym w stroju pastuszka, króla, aniołka (szczególnie dzieci) Początek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania Orszaku Trzech Króli.

6. W związku z wizytą kolędową msze św. w tygodniu o godz. 8.00.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 I 2020 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 I 2020 R

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

5.01.2020

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00

2. Jutro 6 I przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Po mszy św. godz. 11.00 wyruszy z naszego kościoła „Orszak Trzech Króli”. Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

3. W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca liturgicznie okres Bożego Narodzenia.

4. Trwa wizyta kolędowa wg podanego planu. Początek kolędy w dni powszednie o godz. 15.30, natomiast w soboty o godz. 11.00. Z tego względu msze św. w dni powszednie w naszym kościele zasadniczo o godz. 8.00.

5. W Nowy Rok zakończyło się 42. Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Serdeczne podziękowanie dla rodzin goszczących w swoich domach młodzież. Podziękowanie dla tych, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przyjąć 70 osobową grupę młodych w naszej parafii.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 I 2020 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 XII 2019 R

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

29.12.2019 r.

1. Dzisiaj przypada Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlimy się szczególnie o świętość naszych rodzin. Na mszy św. o godz. 11.00 obecni małżonkowie odnowią małżeńskie przyrzeczenia.

2. Wczoraj rozpoczęło się 42. Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu.

3. We wtorek ostatni dzień Starego Roku. Msza św. dziękczynno – błagalna na zakończenie Starego Roku o godz. 18.00.

4. W środę 1 I Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek mszy św. świąteczny. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

5. 2 I rozpoczyna się wizyta kolędowa wg podanego planu. Początek kolędy w dni powszednie o godz. 15.30, natomiast w soboty o godz. 11.00. Z tego względu msze św. w dni powszednie w naszym kościele o godz. 8.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.30. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach pierwszosobotnich nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W niedzielę 5 I zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 XII 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 XII 2019 R

IV NIEDZIELA ADWENTU

22.12.2018 r.

1. Dzisiaj przypada IV niedziela Adwentu. Wkrótce rozpoczniemy świętowanie Tajemnicy Narodzenia Syna Bożego.

2. Jutro ostatnie w tym adwencie roraty o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież. Po mszy św. możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

3. Pasterka w naszym kościele tradycyjnie o północy 24 XII, w Lubiatowie o godz. 22.00. Pozostałe msze św. w dzień Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana o godz. 8.00 i 11.00. Wieczornych mszy św. w dni świąteczne nie będzie.

3. W najbliższy piątek uroczystość św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. z poświęceniem wina o godz. 18.00.

4. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie małżonków, którzy odnowią małżeńskie przyrzeczenia.

5. Serdeczne podziękowanie za bożonarodzeniowe dekoracje, w szczególności za sprzątanie kościoła: Nina i Marlena Burdziakowskie, Joanna i Marek Czerwoni, Jan Gospodaryk, p. Agnieszka z mężem oraz Tomasz Jaworecki.

6. W gablocie przy kościele umieszczony jest plan wizyty kolędowej.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 XII 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 XII 2019 R

III NIEDZIELA ADWENTU

15. 12. 2019 r.

1. Dzisiaj przypada III niedziela adwentu, zwana tradycyjnie niedzielą „Gaudete” (Radujcie się).

2. Jutro 16 XII zapraszamy wszystkich na godz. 19.15. W naszym kościele odbędzie się modlitwa w duchu wspólnoty z Taize.

3. Msze św. roratnie w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Z uwagi na spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie msze św. we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8.00.

4. W środę 18 XII spowiedź adwentowa w naszej parafii w godz. 9.00 – 9.30 oraz 17.00 – 18.00.

Do nabycia są jeszcze duże świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 14.

5. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele parafialnego zespołu Caritas zebrali kwotę 1277 zł. Serdeczne dziękujemy ofiarodawcom za życzliwość i zrozumienie.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 XII 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 XII 2019 R

II NIEDZIELA ADWENTU

8. 12. 2019 r.

1. Dzisiaj 8 XII przeżywamy II niedzielę Adwentu, która łączy się z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszego parafialnego zespołu Caritas zbierają ofiary, aby przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

3. Msze św. roratnie w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

4. Do nabycia są świece świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 14 lub 6 zł.

5. Kolejny raz w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia  odbędzie się trasa „Betlejem w Polsce”. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. W bieżącym roku Premierowy Koncert odbędzie się tylko w 11 największych miastach Polski, również we Wrocławiu w sobotę 11 stycznia w Hali Orbita. Gospodarzem i Patronem koncertu jest Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny. Można zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 XII 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 XII 2019 R

I NIEDZIELA ADWENTU

1. 12. 2019 r.

1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem Eucharystia tajemnicą wyznawaną: Wielka tajemnica wiary”. W I niedzielę Adwentu święcimy opłatki, przekazywane następnie rodzinom.

2. Jutro 2 XII o godz. 17.00 w naszym kościele spotkanie rodzin, które będą gościć młodzież w czasie Światowych Dni Młodzieży organizowanych przez wspólnotę Taizѐ. Zaproszeni są także wszyscy inni, którzy chcieliby pomoc w jakikolwiek sposób w przyjęciu gości w naszej parafii.

3. W piątek 6 XII spotkanie rady parafialnej po wieczornej mszy św.

4. W najbliższą niedzielę 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia w godz. 12.00 – 13.00 nabożeństwo zwane Godziną Łaski.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 9.30. Sakrament pokuty w piątek od godz. 17.00.

6. Msze św. roratnie w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

8 Za tydzień w niedzielę przedstawiciele naszego parafialnego zespołu Caritas będą kwestować, aby przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

9. Kolejny raz w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia  odbędzie się trasa „Betlejem w Polsce”. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. W bieżącym roku Premierowy Koncert odbędzie się tylko w 11 największych miastach Polski, również we Wrocławiu w sobotę 11 stycznia w Hali Orbita. Gospodarzem i Patronem koncertu jest Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny. Można zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 XII 2019 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 XI 2019 R

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

24.11.2019 r.

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na mszy św. o godz. 11.00 nasi ministranci złożą lub odnowią ministranckie przyrzeczenia. Po południu natomiast od 16.00 spotkanie na wesoło z niespodzianką. Zapraszamy.

2. Salezjański Wolontariat Misyjny składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na cele misyjne w ubiegłą niedzielę.

3. We wtorek msza św. o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył o. Krzysztof Piskorz. Na tę mszę św. zapraszamy wszystkie osoby pragnące pogłębienia relacji z Duchem Świętym.

4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W I niedzielę Adwentu święcimy opłatki, które przekazywane będą rodzinom. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W II niedzielę Adwentu 8 XII przedstawiciele naszego parafialnego zespołu Caritas będą kwestować, aby przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

INTENCJE MSZALNE Czytaj dalej OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 XI 2019 R